Smrtelně nemocná nevěsta zemřela jen pár dní poté, co si vzala svou životní lásku. Za chybnou diagnózu lékařů zaplatila cenu nejvyšší

Fotografie: Depositphotos

Srdcervoucí příběh 23leté nevěsty, která zemřela jen několik dní po svatbě upozornil na nutnost pravidelných dermatologických kontrol na rakovinu.

Konkrétně se 5. září před zraky 50 hostů vzali teprve 23letá Ashley Simrajh a Jason Hel a o jedenáct dní později tato mladá dívka zemřela na rakovinu. Její otec Tony zveřejnil video, aby poděkoval všem, kteří Ashley pomohli v boji s melanomem. Zemřela, protože praktický lékař a specialista jí neposkytli základní péči, aniž by provedli biopsii. Bojovala ještě devět dní, když jí řekli, že jí zbývají maximálně tři dny života, a po svatbě dalších 11 dní.

Zjistila, že má na noze bouličku

Australance Ashley bylo pouhých 23 let, když si všimla boule na noze a šla k lékaři, aby ji vyšetřil. Podle rodiny jí však lékař řekl, že to není nic jiného než bradavice, a poslal ji k chirurgovi, aby jí ji odstranil. Nejprve navštívila svého internistu, který ji odeslal ke specialistovi. Ashley si myslela, že to byl dermatolog, ale teď už víme, že to byl všeobecný chirurg, který jí také řekl, že se jedná o pouhou kosmetickou vadu, kterou je možno odstranit.

Nicméně stav výrůstku na noze se začal zhoršovat. Bolel ji a krvácel. Ashley šla proto znovu ke svému lékaři, který provedl biopsii a zjistil, že se jedná o kožní nádor. Rakovina mezitím metastázovala do celého těla. Ashleyina rodina je přesvědčena, že za zhoršení jejího stavu jsou zodpovědní právě lékaři, kteří neprovedli potřebná vyšetření již dříve. „Věřila jim a žila si dál svůj život, jako by se nic nedělo. Kdyby jí to diagnostikovali, když šla na první prohlídku, nebyla tam, kde je dnes,“ sdělil Ashleyin otec.

Přála si stát se manželkou

Ashley se svou nemocí bojovala až do poslední chvíle, ale bohužel svůj boj s nemocí nevyhrála. V posledních dnech svého života dívka vážila pouhých 34 kilogramů a doslova bojovala o každý nádech. „V srpnu nám řekli, že má pouhé tři dny života,“ uvedl její otec s tím, že jeho dcera však bojovala dál a toužila obléci si svatební šaty, závoj a projít uličkou k oltáři, aby si vzala svého dlouholetého přítele Jasona Halea, který při ní stál po celu dobu boje s rakovinou.

„Byla stále silná na to, aby se provdala a všem ukázala, jak je to pro ni důležité,“ uvedl Tony. Rodina a dívčini známi se rozhodli splnit jí její největší sen, a proto tedy pro ni uspořádali nádhernou svatbu, kterou zorganizovali za pouhých pět dní. „Vidět ji tak křehkou v den, který měl být jejím nejšťastnějším dnem, bylo srdcervoucí, ale vidět lásku, která k ní v místnosti panovala, bylo velmi inspirativní,” dodal otec.


Ashley byla po obřadu „vyčerpaná“ a recepci sledovala z postele. Ashley a její otec, kteří nemohli tančit kvůli omezením COVID-19, si jako tanec otce a dcery poslechli skladbu Count On Me od Bruna Marse. „Hosté ji opravdu zpívali, zatímco já jsem se snažil, i když jsem stále plakal. Její matka a sestra seděly a držely ji za ruku. Vykouzlilo jí to úsměv na tváři,” řekl.

Poselství pro všechny lékaře

Rodina má stránku GoFundMe, aby se podělila o Ashleyin příběh a šířila její poselství. „Ashley je 23 let a má nevyléčitelnou rakovinu kvůli tomu, že praktický lékař a specialista neprovedli základní testy, jako je biopsie,” píše se na stránce. Jedná se o misi, aby se její příběh dostal do povědomí mladých lidí, aby se nechali vyšetřit, ale také aby se na to podívali lékaři, pokud si stále nejsou jisti. Kdyby to udělal Ashleyin doktor, možná by teď žila.

Zdroj: Mirror