Snadná pomoc proti zamlženým oknům v autě. Tyto postupy ocení každý motorista

Fotografie: Freepik

Co dokáže řidiče v zimě či na podzim nejvíce frustrovat? Jednoznačně zamlžená okna. Je to nejen nepříjemné, ale především i nebezpečné. Představte si, že vyrazíte na silnice a vaše čelní sklo se neustále mlží, jen těžko budete schopni skutečně soustředěně řídit.

Poradíme vám, jak využít snadné triky k tomu, aby se okna nemlžila. Nepotřebujete přitom žádné speciální prostředky nebo přípravky z autosalonu – postačí vám pár běžných ingrediencí, které budete mít třeba i doma.

Fotografie: Freepik

Sůl

Pomoci vám může i obyčejná sůl. Jak na to? Stačí ji nasypat do prodyšných sáčků – můžete použít třeba látkové nebo ty od čaje. Nachystejte si pár takových pytlíčků a položte je k čelnímu sklu vozu. Díky tomuto snadnému triku se vaše okna nebudou zamlžovat a snadno každé ráno vyrazíte do ulic.

Brambory

Brambory rozkrojte na polovinu a čelní sklo pečlivě potřete tekutinou, která z brambory vytéká. Poté sklo doleštěte papírovou utěrkou. Díky obsahu škrobu v bramborách se okno nebude mlžit a vy máte po starostech.

Fotografie: Freepik

Novinový papír

Dnešní noviny již máte přečtené? Můžete je snadno využít ještě k tomu, abyste se vyhnuli zamlžování oken. Jak na to? Stačí novinový papír rozložit pod mlžící se okna a nechat jej tam přes noc. Noviny jsou totiž vyrobeny z velmi savého materiálu, který snadno pohltí veškerou vlhkost.

Citronová šťáva

Sklo nejprve pečlivě omyjte mýdlovou vodou. Je důležité, abyste jej zbavili nejen všech nečistot, ale také mastnoty. Poté jej potřete citronovou šťávou a osušte papírovou utěrkou.

Fotografie: Freepik

Káva

Dostali jste balení kávy, které není zcela dle vaší chuti nebo kávu jednoduše nepijete? Pak ji můžete snadno využít k tomu, aby se vám nemlžila okna. Stačí dát mletou kávu do vhodného papírového obalu, který je dostatečně prodyšný. Poté tento balíček položte pod okna a uvidíte že zamlžená okna pro vás budou minulostí. Káva totiž skvěle absorbuje všechnu vlhkost a také se můžete těšit na to, že budete mít vůz příjemně provoněný jejím jemným aroma.

Zdroj: Defa

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]