Čištění trouby může být velmi úmorné. Nicméně u dvířek se dá využít trik, který vám práci značně usnadní. Postup platí pro jakýkoli model.
Bez ohledu na to, v jaké frekvenci troubu čistíte, není to většinou nic příjemného. Celá situace se však změní, jakmile začnete používat jednoduchý trik vycházející přímo z navržení trouby. Je tedy čas vyřešit problém nahromaděného tuku. Protože čím víc to budete odkládat, s tím většími potížemi se budete muset nakonec vyrovnat. A dost možná se to podepíše i na reálném výkonu vaší trouby. Nemluvě o nemožnosti se pořádně dívat dovnitř. Celou čistící akci stihnete za 5 minut.
Společné prvky každé moderní trouby
Jak je ovšem vidět, každá moderní trouba má mechanismus, který vám dovolí sklo v dvířkách jednoduše oddělit. Je ovšem velmi snadné ho přehlédnout, pokud opravdu nevíte, po čem pátrat. Teď bude celý proces otravného čištění daleko jednodušší a také efektivnější. Prohlédněte si pečlivě spodní stranu dveří, najdete na ní dva držáky. Ty slouží k fixaci skla po obou stranách. Pro jeho uvolnění stačí odcvaknout příslušné háčky a je to.
Vnitřní sklo už pak nic nedrží, takže ho můžete zcela bezpečně vyjmout a celé ponořit do lázně. Konkrétní systém se může lišit podle modelu trouby. Někde drží sklo lišty, ovšem samotný mechanismus je v nějaké podobě přítomen ve všech modelech. Občas jsou držící háčky tak malé, že je snadno přehlédnete. Jste-li tedy na pochybách, podívejte se do návodu, ať si troubu místo prostého úklidu nezlikvidujete.
Pečlivý průzkum terénu a bez nástrojů
Na samotné mytí se hodí speciální postup na očistu hlavně od starého tuku. Můžete použít i běžný saponát na nádobí, ale pravděpodobně vám nebude stačit. Případně se vám úklid protáhne na celý den a bez jistého výsledku. Jakmile však sklo oddělíte, můžete ho s klidem vložit do lázně ve vaně, která udělá většinu práce za vás. Tento postup není potřeba u málo znečištěných dvířek, na letité usazeniny ho ale rozhodně použijte.
Snímání dvířek také provádějte opatrně a po pečlivém průzkumu „terénu“. Budete možná v pokušení vzít si šroubovák, nebo dokonce kladivo, když vám něco hned nepůjde. Této touze ale zkuste odolat, abyste netrefili samotné sklo. Prudký tah nástrojem a úder do tohoto povrchu je dílem zlomku vteřiny. Následky vás ale stojí další energii, čas i finance. Pozor na příliš agresivní čištění, můžete poškodit těsnění kolem skla, což také jistě nechcete.
Zdroj: Xitrosti
Napište komentář