Jak si vyložit vracející se sny o již zesnulých lidech: Podvědomí může být i poslem dobrých zpráv

snění koncept
Fotografie: Pixabay

Sníme všichni, i když si sny nepamatujeme. Většina lidí je po probuzení zapomíná nejdéle do 30 minut. Není pochyb, že kolikrát mohou překvapit.

Co to ale znamená, když – třeba i opakovaně – sníme o mrtvých? Tuto otázku si pravděpodobně klade více lidí a odpověď není zcela jednoznačná. Nabízí se tradiční špatné znamení nebo nějaký vnitřní problém. Ve snech se objevují různí lidé a kolikrát převažují ti, kteří nám chybí. Už nejsou mezi námi, ale třeba jsme se s nimi nestihli pořádně rozloučit. Naše mysl se s tím pak občas snaží vyrovnat, což může ústit právě v tyto sny.

Potřeba vyrovnat se se sebou samým

Podle ohlasů snících však obvykle nejde o noční můry, prožitky jsou naopak velmi příjemné. Člověka může vyděsit spíš to, že se ony obrazy vrací a on pořádně neví, co znamenají. Proč se tedy v našich snech objevují právě mrtví? Mají ještě něco, co nám chtějí říct? Jedná se o připomínku vlastní smrtelnosti, či dokonce předzvěst nebezpečí? Podle psychologů často hrají roli naše vlastní emoce a podvědomí. Hlavně ty, se kterými dlouho bojujeme a neumíme je zpracovat.

Následně se v nich cítíme bezmocní a tento citový náboj nemáme jak ventilovat. Tato frustrace se pak projeví právě sny s již neživými osobami. Pohled do snářů dále odhaluje, že snění o mrtvých je předzvěstí nebezpečí, nebo nečestných úmyslů lidí nám nejbližších. Výklad varuje před nedbalostí, hlavně když se během snu s dotyčným hádáme. To je také znamením toho, že někdo z našeho blízkého okolí nám nepřeje úspěch. Chce, abychom selhali.

Smrt jako přechodový rituál

Další stránkou věci je náš zdravotní stav. Tedy varování, že se budeme potýkat se zraněním, chorobou nebo jeho jiným zhoršením. Není třeba se ale úplně znepokojovat, některé výklady jsou zase zcela odlišné. Sen o mrtvém totiž může být i poslem dobrých zpráv. Tyto sny často potkávají lidi, kteří jsou velmi duchovně založení. Někdy vám může mrtvý dokonce dát dobrou radu nebo tip, jak se zachovat v nějaké situaci. Čísla do Sportky ale nečekejte.

duch na hřbitově
Fotografie: Pixabay

Je třeba poznamenat, že kulturně je smrt vždycky brána jako přechod, jako důležitá změna. Vaše vědomí vás takto kolikrát upozorňuje na to, že se v něčem máte lidově řečeno „rozhoupat“. Třeba je před vámi kariérní změna, nový vztah nebo stěhování do nového města. Uvnitř se toho přirozeně do nějaké míry obáváte, protože jde o vytržení ze zajetých kolejí. Na sny podobného ražení, které je třeba nějak pochopit, je pak rychle zaděláno.

Zdroj: Webniusy