Z chování jejího přítele u porodu má doživotní trauma. To, co provedl, tajila dlouhých 6 let

Fotografie: Depositphotos

Tato žena se až po šesti letech dokázala svěřit s nemilou vzpomínkou na porod. Její partner se nechoval zrovna účastně. Naopak, jeho chování ji naprosto šokovalo.

To, že porod rozhodně není žádná čistá záležitost, o tom není třeba se zmiňovat. V takovou chvíli, kdy je žena nejvíce zranitelná, by tu měl být partner od toho, aby ji podpořil. I když ani pro něj to jistě nemusí být příjemné. Bohužel existují partneři bez špetky empatie a elementární slušnosti. Jako v případě tohoto muže, o kterém informoval web Topky, který promeškal narození vlastního syna, protože se šel nadýchat „čerstvého vzduchu“.

Myslela, že ji podpoří, ale mýlila se

„Trvalo mi dlouho, než jsem o tom mohla mluvit nebo sdílet zkušenosti. Ve skutečnosti jsem si to více než šest let nechávala pro sebe, protože jsem byla tak ponížená. Byla jsem ponížená nejen kvůli slovům, která byla řečena, ale také proto, že je řekl člověk, kterému jsem na celém světě nejvíc věřila a jehož jsem tak vroucně milovala, svého (nyní bývalého) partnera Todda,“ cituje vzpomínky mladé australské matky web Kidspot.

Ten ji doprovázel při porodu jejich syna a ona věřila, že jí v těchto těžkých chvílích bude oporou. Proto ji nesmírně překvapilo jeho chování. Zpočátku vše probíhalo bez problémů. Když však přišla chvíle samotného porodu, řekla lékařka Toddovi, že pokud chce vidět narození svého syna, musí se přesunout na druhý konec postele.

6 týdnů po porodu jí lékař sdělil zásadní novinku. V nemocnici nikdy nic takového neviděli

Promeškal narození vlastního syna

On tak bez váhání učinil. Po minutě pozorování celé situace si však vytáhl tričko a dal si jej s výrazem odporu přes nos. Mezi nutkáním tlačit k němu zvedla tázavě oči. „Hrozně to smrdí,“ podal překvapené partnerce vysvětlení. Pak tomu nasadil korunu, když řekl, že se musí jít nadýchat čerstvého vzduchu a opustil porodní sál. Chvíli na to se jejich syn narodil. Todd to promeškal.

porod
Fotografie: Freepik

„Jediní lidé, kteří se mnou zůstali, byl nemocniční personál. Todd se vrátil, až když bylo všechno čisté a uklizené,“ vzpomínala zklamaná žena. Necítila vůči svému partnerovi vztek, cítila totální ponížení. Místo toho, aby se radovala ze zdravého chlapečka, kterého právě ve velkých bolestech přivedla na svět, styděla se sama za sebe. Dnes by vše řešila jinak.

„S odstupem času vím, že jsem ho měla pokárat za tento nechutný komentář a že jsem nikdy neměla mít pocit, že při porodu dítěte potřebuji zůstat vyrovnaná, voňavá a dobře vypadající,“ uzavřela zážitek, který ji trápil několik let. S Toddem se rozešla rok po porodu kvůli stejně ohavným důvodům, jež potvrdily, jaký je to ve skutečnosti člověk. Na SvětěKreativity už jsme psali o tom, že někteří muži by k porodu raději chodit neměli. Porodní asistentka promluvila o znepokojivých výrocích tatínků.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]