Na internet unikly mrazivé fotografie z domova pro seniory. Tohle je noční můra každého z nás

Fotografie: Zelenymuzik / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Tohle pohřební služba dobře nevymyslela. Poté, co unikly šokující fotografie na internet, snesla se na vedení domova pro seniory ostrá kritika.

Měl to být snad aprílový žertík? Podle všeho určitě ne. Bohužel pracovníci pohřební služby nezvolili zrovna nejvhodnější způsob, jak nebožtíka dostat do pohřebního vozu. Jak informoval deník KroneZeitung, s rakví totiž projeli jídelnou, kde si ostatní obyvatelé domova zrovna pochutnávali na slavnostním velikonočním obědě. Jen nevěřícně pak sledovali, co se to děje.

Událost se stala na apríla, žertík to však nebyl

Obyvatelům domova pro seniory v rakouském Salzburgu zatuhnul úsměv na rtech. Při slavnostním obědě, na Velikonoční pondělí, se totiž stali svědky velmi nepříjemné situace. Pohřební služba si to i s nebožtíkem v rakvi namířila přes jídelnu plnou obědvajících klientů. Vzhledem k tomu, že bylo 1. dubna, někteří přemýšleli, jestli se nejedná o nejapný aprílový žertík. Ale bohužel ne.

„Najednou se otevřely dveře a atmosféra byla najednou děsivá. Pak dva pohřebáci jednoduše přistrčili rakev přes přeplněnou jídelnu. Nenásledovalo ani slovo lítosti nebo omluvy, skoro byste mysleli, že je to špatný aprílový žert,“ citoval jednu z obyvatelek domova pro seniory KroneZeitung. Ani ostatním něco takového nebylo pochopitelně vůbec příjemné.

Hasiči po telefonátu z mateřské školky mysleli, že blouzní. Takhle kuriózní zásah ještě nezažili

Lidé neskrývali své pobouření

Fotografie, která unikla na internet, vyvolala velké pobouření. „To je víc než hrůza, tohle je naprostý nedostatek úcty k živým a mrtvým. Opravdu nebylo jiné východisko než přes jídelnu?“ cituje jednoho z rozhořčených komentujících deník Fakt. Kritika se tak snesla především na vedení domova pro seniory. To se však brání.

I když sami považují něco takového za vysoce neetické, nemají vliv na to, jakým způsobem pohřební služba pracuje. Ani si nemohou vybírat, kdo pro zesnulé do jejich domova přijede. Ubezpečili však všechny, že se do budoucna maximálně vynasnaží, aby se nic podobného neopakovalo. Na SvětěKreativity jsme také psali o kontroverzním ženichově žertíku. K oltáři ho v rakvi přinesla družba.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*