Celá rodina podstoupila pro zábavu test DNA. Rutinní záležitost vyústila v nepředstavitelný jev

Fotografie: Onkelbo~commonswiki / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Když si Donna Johnson a její rodina „pro zábavu“ udělali test DNA, tak vůbec netušili, že jejich životy obrátí naruby šokující zjištění ve výsledcích.

Donna Johnson a její manžel Vanner podstoupili test DNA se svými dvěma syny, starším Vannerem a Timem. Mělo to být údajně pro zábavu, ale výsledky tomu úplně neodpovídaly. Když Donna četla na internetu výsledky testů DNA, myslela si, že došlo jen k omylu. Dle zprávy, byl Vanner otcem jejich nejstaršího syna, ale výsledky ukázaly, že otec nejmladšího syna byl neznámý. Donna se snažila pochopit, co výsledky znamenají a že chyba se mohla stát na klinice, kde byl Tim uměle oplodněn.

Mladší dítě muselo být uměle oplodněno

Vanner a Donna pocházející ze Salt Lake City v Utahu se seznámili na střední škole a vzali se v roce 2003. Pár měl svého prvního syna Vannera Jr. a chtěli další dítě. Problémy s kýlou a operace však způsobily škody, které páru bránily v přirozeném početí. Proto byla v roce 2007 provedena první IVF terapie s Donninými vajíčky a Vannerovým spermatem. První kolo bylo neúspěšné, ale zkusili to ještě jednou a byli úspěšní. Když se jim v srpnu 2008 narodil syn Tim, Donna řekla, že to bylo „jako zázrak.“

Musel se dozvědět pravdu

Pro Donnu bylo těžké sledovat Vannera, jak se vyrovnává se skutečností, že Tim není jeho biologické dítě. Řekla, že se k Timovi nechoval jinak, ale netušil, jak mu to vlastně vysvětlit. Donna postupem času upadla do deprese a bylo pro ni těžké soustředit se na svou práci učitelky. Jednou tedy vzal Vanner Tima na zmrzlinu, aby oznámil, že není jeho biologický otec. Tim tuto novinu vzal zpočátku těžce, ale velice rychle se s tím vyrovnal. Samozřejmě ale musel dohledat svého biologického otce.

Lékaři přesvědčili muže, aby svou ženu odpojil od přístrojů. Když to udělal, stalo se něco, co v nemocnici neviděli

Rodiny se nakonec spojily

Po dohledání přes tetu biologického otce Devineho, ho Tim kontaktoval. Když to zvedl společně s jeho manželkou, byli oba šokováni, ale působili na Tima mile a přátelsky. Akceptovali také, že od nich Donna s Vannerem nic nevyžadují, Oba páry se shodly, že k žádné bitvě o opatrovnictví nedojde. Rodiny se však setkaly v červnu 2021 a Donna řekla, že bylo celkem „surrealistické“ obejmout cizince, který jí vlastně udělal dítě. Nakonec tomu ale tak bylo a shromáždění bylo vskutku dojemné. Rodiny jsou nadále v kontaktu prostřednictvím pravidelných hovorů, textových zpráv a od té doby se již několikrát setkaly.

Zdroj: Pokukaj

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]