Překopnutý míč se stal důvodem kuriózního soudního sporu sousedů. Táhl se dlouhých 6 let

Fotografie: Depositphotos

Muž si hrál se svým synem na dvorku u domu, kde vyrůstal. Když dítě překoplo míč k sousedům na zahradu, začalo sousedské peklo, které vedlo až k soudu.

Příběhů o bizarních soudních sporech je nespočet. Někdy je až k nevíře, kvůli jakým věcem se dokážou lidé dohadovat tak dlouho, až svůj konflikt přenechají právníkům a nelitují peněz, jež investují do advokátních kanceláří. Často se jedná o sousedské hádky, malichernosti, které by šly vyřešit krátkou rozmluvou přes plot.

Překopnutý míč důvodem soudního sporu

Chaim Adler je 35letý muž, syn manželů Adlerových, kteří bydlí v Londýně ve čtvrti Golders Green už dlouhých 40 let. Chaim v tomto domě vyrůstal a prožil zde šťastné dětství. Je tedy logické, že k babičce a dědečkovi rád vozí i svého syna na návštěvy, ukazuje mu, v jakém domě žil, když byl v jeho věku, a jak si hrál s rodiči na zahradě. Stejně jako si kopal s fotbalovým míčem se svým otcem, kopal si i se svým synem. Ten však jednoho dne překopl balón přes plot do sousední zahrady, jak uvádí web DailyMail.

Tady nastalo jádro problému. Chaim se pokusil dostat na dvorek sousedů, dnes už zesnulého Warrena Bergsona a jeho manželky Edel McAndres-Bergson. Jak uvedli Adlerovi, už od začátku, kdy se do domu přistěhovali v roce 2017, s nimi byly jen problémy. Tentokrát však zašli příliš daleko. Bergsonovi dali Adlerovy k soudu kvůli obvinění z narušení soukromí a obtěžování. To vše kvůli překopnutému míči.

Sousedi jim přede dveřmi nechali vzkaz. Když si žena uvědomila, na co si stěžují, zrudla studem

Spor se táhl dlouhých 6 let

V roce 2017 došlo k první hádce, když přetekla voda z brouzdaliště k Bergsonovým do zahrady. Poté si Bergsonovi začali stěžovat, že často naráží míč do jejich společného plotu. Uvádějí, že hluk byl tak nesnesitelný, až většinu času raději než doma trávili v knihovně. V květnu 2018 spor vygradoval kvůli překopnutému fotbalovému míči na zahradu Bergsonových, jak píše server TheJC.

Warren míč schoval do domu, aby zabránil opětovnému kopání o plot. Chaim se jej pokusil získat zpět. Bergsonovi čin pochopili jako násilné vniknutí a dali Adlerovy k soudu. Po vyslechnutí všech argumentů soudce Stephen Hellman rozhodl. Vzhledem k tomu, že obě situace byly vyprovokovány oběma stranami, Adlerovým bylo nařízeno zaplatit odškodné 8 800 liber, v přepočtu asi 260 tisíc korun, Bergsonovým dalších 11 000 liber, v přepočtu asi 325 tisíc korun.

Nyní se rodiny opět sešly u soudu, aby se rozhodlo, kdo zaplatí soudní náklady. Sousedské spory jsou na některých místech na denním pořádku. Již dříve jsme na SvětěKreativity psali o tom, jak sousedy obtěžovaly hlasité projevy lásky u jedněch obyvatel paneláku.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*