Soužití ve třech je pro většinu lidí nepředstavitelné. Tyto dvě ženy a muž dokazují, že to jde snadno a bez komplikací

Fotografie: Freepik

Tři rodiče jsou lepší než dva, souhlasili byste? S tímto argumentem přichází lidé, kteří nežijí v klasickém páru, ale preferují soužití ve třech. Možná si myslíte, že takové uskupení nikdy nemůže dobře fungovat.

Zní to neuvěřitelně, ale tyto dvě ženy a tento muž jsou skutečně šťastní a v takovém vztahu již několik let spokojeně žijí. Adam Lyons žije se dvěma přítelkyněmi a společně vychovávají malého Danteho, dvouletého chlapce.

Fotografie: Freepik

Jak se v takovém svazku žije? Podle zúčastněných úplně normálně jako v jakémkoliv jiném partnerském vztahu. Trojice sdílí obří postel, ve které všichni tři společně spí. Na jejich soužití se jim nejvíce líbí právě myšlenka toho, že společně mohou vychovávat děti a předat jim daleko více, než kdyby žili jen v páru.

Vždycky tři

Zdá se, že rodina takto společně funguje zcela bez problémů. Všichni tři svorně tvrdí, že pro ně takové soužití funguje daleko lépe, než kdyby žili pouze s jedním partnerem. Adam se také domnívá, že jeho přátelé v normálních vztazích mají život daleko komplikovanější a narážejí na více překážek. Péče o děti je pro tři rodiče jednodušší, mohou si snadněji rozdělit své povinnosti a zbývá více času jeden na druhého.

Fotografie: Freepik

Takovému uskupení vztahů se odborně říká polyamorie. Když se svým vztahem všichni tři poprvé vyšli ven a svěřili se svým přátelům, dočkali se negativních reakcí a každý jim tvrdil, že jim to nemůže vydržet. Opak je ale pravdou, vztah nadále trvá, a navíc nyní Adam čeká s jednou ze svých partnerek další dítě. Skoro to vypadá, že šťastnější už být nemohou.

Pět let štěstí

Tento mimořádný vztah trvá již více než 5 let. Tvrdí, že mají právo být skutečnou rodinou s dětmi. Adam vysvětluje, že jejich syn neví, že jeho rodina je nějak neobvyklá. Muž je za to vděčný a věří, že budoucností všech vztahů by měla být právě polyamorie. Pro něj není nic vhodnějšího než tři rodiče pro jeho dítě.

Fotografie: Freepik

Budoucí maminka se svěřila, že je pro ni velmi uklidňující vědět, že své dítě přivede do této rodiny, kde bude mít dva další rodiče. Je ráda, že bude mít spoustu pomoci a na nic nikdy nebude sama. Sama tvrdí, že výchova malého Danteho je díky jejich uspořádání daleko snazší. Pokud v rodině fungují tři rodiče, je více času na to se stýkat a dělat různé aktivity. Je také skvělé s někým sdílet rodičovství.

Polyamorie – ideál moderních vztahů?

O čem je vlastně toto vztahové uspořádání. Charakteristické je, že partneři mají více než jednoho výhradního přítele či přítelkyni. Tito lidé jsou přesvědčeni, že mohou stejně milovat více lidí a společně svou lásku sdílet. Zatímco v polygamním vztahu může mít jeden z partnerů milence nebo milenku, v polyamorním vztahu mají lidé více partnerů, se kterými neudržují výhradně sexuální styk. Vzájemně jsou také o tomto informováni, takže všichni musí s tímto uspořádáním souhlasit a být v něm dobrovolně.

Zdroj: UberAlles

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]