Důvody, které vedou muže k nevěře i když svou partnerku milují

Fotografie: Depositphotos

Říkáme jim chroničtí nevěrníci. Podvodu ve vztahu se ale nedopouštějí jen muži, kteří svou partnerku nemilují. Právě naopak. Proč k tomu dochází? To je otázka, na kterou se pokusíte zodpovědět.

Muži, kteří bezstarostně podvádějí své manželky, i když přísahají, že je jedinou láskou jejich života, je obrovské množství. Podvodu ve vztahu se může dopustit i člověk, který druhého velice miluje. Ani láska totiž neblokuje jejich impuls k tomu všemu a jde od jedné ženy k druhé. Hrají si s láskou, a to i tou krátkodobou. Otázkou je, že proč se člověk stává nevěrným, přestože je zamilovaný, a jak může ženu ve svém životě milovat a zároveň ji podvádět?

Fotografie: Freepik

V rozhovoru pro časopis ELLE se klinická psycholožka Maryse Vaillant rozhodla vysvětlit mužskou nevěru a důvody, které k ní vedou. Zároveň se snaží všechny uklidnit. První otázkou, kterou řešila je: Jak mohou muži milovat a zradit zároveň?

Proč jsou muži nevěrní, i když jsou zamilovaní?

Prostřednictvím svých zkušeností jako ženy a psycholožky, může Maryse Vaillantová upřímně a jasně vysvětlit svůj úhel pohledu na tuto situaci. Psycholožka se setkala a mluvila s řadou těchto nevěrníků. Snažila se je vyslechnout pro potřeby své nové knihy „Muži, láska, věrnost“. Výzkum ji dovedl nejen k vydání nové knihy, ale odhalil také velice zajímavé výsledky.

Fotografie: Freepik

Výzkum zjistil, že v případě některých mužů nevěra souvisí s jejich lidským příběhem a s tím, co prožili v minulosti. Druzí si často snaží dokázat, jsou mužnost, autoritu a mužskou konkurenci a tohle je pro ně jediné možné řešení. Mají pocit, že musí všem ukázat, že jejich falická síla disociuje ženy. Většina mužů věří, že ženy mají moc porodit dítě, a proto mají moc nad rodinou. Muži zase chtějí mít moc nad svou svobodou a mužností.

Mužům záleží na názoru jiných mužů

S tím souvisí fakt, že muži rádi ukazují svým protějškům, že mají plnou mužskou výbavu, a takto to dokazují sobě i ostatním. V tomto ohledu je pro ně ovšem názor ostatních mužů mnohem důležitější, než žen.

Sváděním krásných žen smyslných tvarů vysílají jasnou zprávu o jejich schopnosti svádět ty nejatraktivnější ženy. Navíc dokazují, že klidně zvládnou i dvě nebo tři zástupkyně něžného pohlaví najednou.

Fotografie: Freepik

Bohužel toto chování dokazuje, že jim chybí sebevědomí. Podle psycholožky, pokud by byli schopní svou mužnost dokázat i jinak, než sbíráním ženských trofejí, udělali by to. Tito pánové neustále potřebují obraz moci, aby se cítili oceňováni, a proto znásobují své šance, aby všem dokázali, jak jsou dominantní. Sebevědomý muž se takto předvádět nemusí.