Spánek, relax, regenerace: to vše je ložnice ve stylu feng šuej

Ložnice je místo týkající se spánku, relaxace, regenerace. Je to v podstatě taková svatyně. Člověk by se měl v ložnici cítit skvěle, protože právě dojem/pocit z ložnice ovlivňuje kvalitu spánku společně s kvalitním nábytkem. Feng šuej je zařizování domácnosti v takovém stylu a duchu, že by měla v prostoru převládat harmonie a energie by měla mít možnost nerušeně proudit. To ovlivňuje mysl a celkové zdraví. Jak by měla vypadat ložnice ve stylu feng šuej?

Umístění postele

Postel by neměla stát přímo pod oknem, protože ačkoliv si to neuvědomujeme, jsme podvědomě ostražití, kvůli případnému vloupání. Člověk se tak necítí úplně bezpečně a je zranitelný. Dobrá a pevná čelní deska bez otvorů a mřížkových vzorů je základ. Neboť dává pocit opory. Nejlepší je samozřejmě použití přírodních materiálů – dřevo. Jestliže postel nemá čelo, měla by být za postelí zeď. Pro feng-šuej je typický i pořádek. Tudíž je-li postel s úložným prostorem, neměly by se skladovat žádné zbytečnosti a prostor by měl čistý, uklízený. Stejně tak celá ložnice by měla být harmonická, čistá, uklízená.

Tvary

Pro feng-šuej jsou typické oblé tvary, ale na druhou stranu hodně oblin otupuje vztah. Proto je vhodné obliny na nábytku doplnit například hranatým obrazem. Případně pokud je postel zakulacených tvarů, lze místnost doplnit o dva stejné noční stolky, které budou mít ostřejší hrany.

Žádná elektronika

Pravděpodobně už jste mnohokrát slyšeli, že do ložnice žádná elektronika (modré světlo) nepatří. Pro feng-šuej to platí dvojnásob. Jsou to věci, které ruší spánek a energii. Přemístěte tedy televizi, počítač a jinou elektroniku do jiné místnosti. Pokud to není možné, protože máte třeba v ložnici pracovní koutek a jinde pro něj není místo, překryjte něčím veškerou elektroniku a ukryjte i kabely. Udržování čisté a organizované ložnice vám pomůže cítit se skvěle a přispějete tím k lepšímu spánku a radosti.

Obrázky: epicself, manrepeller