Radost a pohoda v každém dětském pokoji

Září se nám chýlí ke konci a postupně si začínáme uvědomovat, že máme doma opravdové malé školáky. Pokud jste doposud nestihli zařídit svým školou povinným ratolestem jejich království, je nejvyšší čas. Dítě ve svém pokoji tráví většinu dne, proto by měl splňovat ty nejvyšší možné požadavky. Mimo her nastala také doba učení, psaní úkolů a další povinnosti spojené se školní docházkou.

Dětský pokoj by měl představovat pro dítě útočiště. Zde si bude hrát, psát úkoly, zvát kamarády, relaxovat a spát. V dnešním článku se zaměříme na nejdůležitější body, jak vybavit dítěti jeho malé království.

Jak vybrat dětský nábytek

Zařídit pokoj malému dítěti, které ještě není školou povinné, umožňuje pustit uzdu fantazii. Je potřeba zaměřit se předně na veselost a barevné kombinace. Dětský nábytek by měl být nejen bezpečný, ale praktický. Snadnodětské království umývatelný a mít mnoho úložného místa. Ačkoliv se to nezdá, ale je důležité učit již malé dítě, že každá věc má své pevné místo. Jinde budou hračky, oblečení, bačkory, kreslící pomůcky a později i školní. Mnoho dospělých lidí má docela problémy s tím, kde co položili. Už jistě chápete důvody, proč trénovat malé dítě od malička plánovanému pořádku. V takovém království by neměl chybět určitě hrací koberec, který dítě jednak zabaví, ale také zahřeje. Sedět v sychravém počasí na studené zemi by nebylo příjemné ani zdraví prospěšné.

Pamatujte na prostor pro skotačení

Pokoj kluka a holčičky se liší snad jen v barevném provedení a hračkami. Není pravdou, že kluci jsou vždy živější, a proto potřebují více místa a prolézaček. Některé holčičky jsou jako veverky. Mimo praktického, pěkného a dětský pokojbezpečného nábytku, kde patří i kvalitní postel s roštem a matrací, hrací koberec, křesílko či dětská pohovka pro denní lenošení nezapomeňte na správné osvětlení. Lustr by měl být nerozbitný a pro večerní pohádkové usínání by neměla chybět lampička. Téměř všechny děti milují lampičky a nemají rády tmu, alespoň do doby, než usnou. Lampička je mimo jiné i základní příslušenství k psacímu stolu.

Dětský nábytek by měl růst s dítětem. Příliš se nemusí lišit od nábytku malého školáka, kdy jen dokoupíme psací stůl, úložné boxy a pohodlné křeslo či židli. To, co se mění, jsou spíše zájmy rostoucího dítěte a hračky vymění za důmyslnější stavebnice. Avšak minimálně do 14 let může nábytek růst s vaším dítětem. Proto sázejte především na kvalitu a účelovost. Poté se vaše dítě přehoupne a začne toužit po studentském pokoji. To je už však jiná kapitola.

Obrázek: www.nabytek-elegance.cz