Zručný muž měl skvělý nápad na úpravu malé ložnice. Takový výsledek proměny ale nečekala ani jeho partnerka

Fotografie: Depositphotos

Podívejte se, jak si mladý muž poradil s nevyhovujícím prostorem malé ložnice. Na videu uvidíte celou proměnu. Pokud máte kutilské geny, zvládnete si tuto zvýšenou postel vyrobit sami.

Mladý pár se pustil do přestavby ložnice svépomocí. Stačilo prostor vyměřit, koupit několik prken, šroubů a začít. Pokoj ve kterém se realizuje proměna je poměrně malý a pro umístění manželské postele značně úzký. Dvojici napadlo, postavit v prostoru u okna vyvýšenou postel. Nejen, že tak získali lepší přístup ke spaní, ale také velkorysý úložný prostor, na uskladnění věcí, které by v malém pokoji jinak nemohly být.

Jde to i bez dílny

Ve videu uvidíte, jak si s tímto nápadem poradili. Nejprve přijde na řadu důkladné proměření a zakoupení materiálu. Muž nejdříve obestaví dřevěnou konstrukcí prostor pod oknem, kolem topení. Pak celou dřevěnou konstrukci protáhne do prostoru a zpevní ji menšími příčkami. Na jedné straně konstrukci uzpůsobí pro vložení postelových roštů. Na druhé straně se začne rýsovat malé schodiště.

Materiál měří a řeže na malém stole a průběžně vysává. Je tedy vidět, že i když nemáte přístup k dílně, je možné na malém prostoru s materiálem rovnou i pracovat. To mu jistě ušetřilo mnoho času a běhání. Vše, co potřebuje, má hned po ruce a tak jde celá výstavba velmi rychle. Konstrukce je během pár hodin hotová.

Fotografie: Freepik

Velkorysý úložný prostor

Celou dřevěnou kostru pak obloží OSB deskami a v úložné části vybuduje zavírací panel, pro pohodlný přístup k uloženým věcem. Na připravené místo umístí postelové rošty. Všechny prvky z OSB desek pak pokryje bílým kobercem, který naměří, nastříhá a dobře připevní k deskám. A už se to rýsuje. Do úložného prostoru pod postelí se toho vejde skutečně dost.

Zbývá umístit matraci, peřiny a celý prostor oživit dekoracemi. Na patře se najde místo i pro pokojovou rostlinu a přístup ke spaní je mnohem pohodlnější, než kdyby pár zůstal u klasické manželské postele. V interiéru nechali jako dominantní barvu bílou. Ložnice tak působí čistě, elegantně a podařilo se jim do pokoje dostat opticky i více denního světla. Kdo by neměl chuť si na takovém místě odpočinout.

Zdroj: BuzzBlog

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*