Terasa z palet může vyrůst i na vaší zahradě. Stačí trocha zručnosti a dobrý nápad

Terasa z palet je skvělým řešením, pokud chcete na své zahradě vytvořit místo k odpočinku a k trávení volného času. Tento postup zaujme jak svou jednoduchostí, tak unikátem toho co vytvoříte, ale také tím, že vás nová terasa bude stát jenom pár korun. Řadu palet totiž dokážete bez problémů pořídit i zdarma.

Připravte si vše potřebné

Plánování je základ. Pokud vás zaujalo, jak zajímavě může terasa z palet vypadat, tak se podívejte i na to, co vše budete potřebovat. A to pro terasu o rozměrech 4 x 6 metrů. Na tu bude třeba mít k dispozici celkem 30 palet o rozměrech 100 x 120 centimetrů na podlahu, stěnu a stůl, a dále 12 palet o rozměrech 120 x 80 centimetrů, ze kterých vyrobíte sezení.

Vytvořte základ

Promyslete si, kde bude terasa z palet umístěna a zde si vše připravte. Snažte se zarovnat a upravit terén, na který následně položte igelit odpovídající rozměrům, tedy plachtu o velikosti 6 x 4 metry.

Začněte s podlahou a stěnami

Potom se můžete pustit do práce. Základem by měla být podlaha, která bude pokrývat celou vaši plachtu. Dále je třeba, aby vyrostly i jednotlivé stěny vaší terasy. Tak, jak vidíte na obrázku. Pro upevnění se dají používat hřebíky, vruty do dřeva i další spojovací materiál. Vypomoci si však lze i různými tyčemi, kurtami a dalšími pomocníky.

Pokračujte s nábytkem

Když máte základ hotový, měla by být vaše terasa z palet doplněna také nábytkem. A to opět vyrobeným z těchto dřevěných prvků. V podstatě stačí dát tři palety na sebe a máte hotové sezení, stejně jako stůl.

Zlepšete pohodlí i vzhled

Jak konkrétně? Ani toto není nic složitého. Na pohodlí zapracujete tím, že použijete různé polštářky a podobní textilie s molitanem. Vzhled zase podpoříte tím, že použijete různé barevné prvky, které budou skvěle ladit s bílým základem vaší terasy. Barvami se můžete inspirovat, nebo klidně použijte i barvy jiné.

Fotografie: Imgur

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]