Celá ulice nemůže spát kvůli rozhodnutí starosty. Obyvatelé si stěžují a požadují nápravu

Fotografie: Depositphotos

Problematika LED reklam se stává za poslední dobu virální. Pro mnohé se to může zdát jako příjemná estetická záležitost, ale jejich umístění se sem tam vymyká kontrole.

Reklamy na budovách jsou prakticky standardem v každém městě. Některé z nich jsou obyčejné billboardy s mírným osvětlením, jiné se nachází na místech, kde bývá shon. Všeobecně, elektronické reklamy se staly trendem a velice rychle nahrazují tištěné. Rozhodně přitahují pozornost a lákají svými barvami, ale někdy mohou být pro lidi žijící v blízkosti takových míst noční můrou. To zažili obyvatelé jednoho z paneláků na varšavském sídlišti, kterých se elektronická reklama silně dotýká.

Reklamy bývají klíčem k obchodnímu úspěchu

Společnosti přicházejí se stále více různými způsoby, jak přimět občany, aby se podívali na jejich „velkolepý“ produkt. Inu, reklamy bývají mnohdy podceňované, ale ve skutečnosti to mohou být právě ony, které ovlivní samotný prodej produktu. Dobrý personál či obsluha je sice hezká věc, ale i obyčejné recenze na Googlu dělají své kouzlo. Jeden občan Varšavy si však přišel na své.

Začínají se vymykat kontrole

Obyvatelka Varšavy jménem Juszesz se vydala na večerní procházku místními ulicemi. Během ní si všimla jasně osvětleného paneláku. Celá situace ji zaujala a rozhodla se blíže podívat na to, co se děje. Ukázalo se, že na jednom z protějších bloků byla reklamní obrazovka. To bylo vše sice esteticky hezké, ale právě tento světelný zdroj osvětluje okna sousedního bytového domu. To přišlo ženě dost bizarní a rozhodla se o tom napsat kritiku na sociální sítě.

Když sousedovi otevřeli vchodové dveře, museli okamžitě jednat. Následujícím 30 vteřin rozhodlo o jeho osudu

@juszesek #warszawa #polska ♬ dźwięk oryginalny – Juszes

Lidé požadují změny právních úprav této tematiky

Není to první situace, kdy reklama na obytném domě představuje problém, kterému musí čelit obyčejní lidé. Stále častěji se začínají vyskytovat stížnosti na problematické LED reklamy, které jednoduše znesnadňují fungování společnosti. Nejen přes den, ale i večer, kdy většina lidí jde jednoduše spát. Mnohdy se ani nemusí jednat jen o světlo, ale také o rušivé zvuky, které vycházejí z reproduktorů elektronických tabulí. Pro občany různých států zbývá tedy jen doufat, že se právní úpravy, související s tímto tématem časem změní.

Zdroj: Domek i Ogrodek

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]