Sousedství bylo na pokraji zhroucení kvůli znepokojivým nápisům na 5 vchodových dveřích. Bojí se i policie

Fotografie: Depositphotos

Občané Katovic jsou vyděšení a bojí se o život svých dětí. V několika panelácích se totiž objevil ve dveřích výhružný vzkaz. V něm se píše, že tento anonym za pár dní zabije v jejich okolí dítě.

Sídliště Tysiąclecia v Katovicích bylo dosud považováno za jedno z nejlepších míst ve městě, které je přátelské k rodinám s dětmi. Po děsivých výhrůžkách, které se objevily v katovických panelácích na tomto sídlišti, se však obyvatelé začali bát o životy svých dětí. Mnozí z nich ihned informovali policii, která začala situace neprodleně vyšetřovat.

Výhružné vzkazy se našly až na pěti adresách

Výhrůžky se objevily na dveřích výtahu v několika panelových domech, v nichž autor informoval, že má v úmyslu za pár dní zabít dítě. Tyto nápisy se měly údajně objevovat až na pěti adresách. Přesto někteří lidé incident považovali jen za vtip. Ta větší, obávající skupina si usmyslela, že právě někdo s komentujících, kteří berou tuto situaci na lehkou váhu, by mohl právě být tím viníkem.

Našli se i tací, kteří tuto situaci berou na lehkou váhu

Policie byla přivolána do bytových domů na sídlišti Tysiąclecia. Strážníci nevylučují, že mohlo jít o vandalský čin, ale nápisy považují i ​​za reálnou hrozbu. Za informace o pachateli byla vypsána vysoká odměna. V tu chvíli se o situaci začali ještě více zajímat sociální sítě, kde také kolují fotografie výhrůžek napsaných na dveřích výtahu. Stejně jako obyvatelé, ani uživatelé internetu nevědí, zda jde o skutečnou hrozbu, nebo snad o legraci. Menší skupina lidí si myslí, že vzkaz napsal nějaký středoškolák, který píše jako prvňáček, ale jsou to vše jen hypotézy.

Zloděj si vyhlédl malou večerku. S jedním detailem ale nepočítal. Teď je poznamenaný do konce života

Policie se tomu snaží přijít na kloub

Celá věc je velmi znepokojivá. Je zřejmé, že vtipkující komentující by reagovali úplně jinak, když by se jednalo i jejich panelák. Všichni však samozřejmě doufají, že policie rychle určí, kdo je autorem výhrůžek napsaných na blocích. Pak si obyvatelé vydechnou a sídliště v Katovicích bude opět poklidným a přátelským místem.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]