Polská pošta zavedla novou službu, která povede ke zvýšení zadluženosti občanů

Fotografie: Pixabay

Mikropůjčka je záležitost, která nám může v opravdu tíživých životních situacích doslova zachránit krk. Jenže pomoc z hůry se často stane bičem. Někteří se velmi jednoduše mohou dostat do spárů podvodných nebankovních společností. Důležité je vždy a za všech okolností číst podmínky a ptát se  na všechno, co vás napadne. Rozhodně si neberte mikroúvěr od neznámé společnosti. Toto dilema celkem jednoduše vyřešili v Polsku. Podívejte se na to, co naši sousedi vykoumali. 

Nemáš prachy? Nevadí!

Každý někdy potřebuje peníze. Tohoto faktu se rozhodla využít i dost nepravděpodobná organizace – Pošta polská, obdoba České pošty. Rozhodla se otevřít pozici Mobilní bankéř. V praxi půjde o pošťáky, kteří budou Polákům nabízet mikropůjčky. A to přímo u nich doma na zápraží. Poštovní banka neustále hledá cesty jak přilákat nové zákazníky a modernizovat. Tento krok se stal dalším odvážným počinem, který tato společnost udělala.

Fotografie: Freepik

Nové a nečekané řešení

Pošta polská a Poštovní banka se rozhodly rozjet nový projekt. Na tuto pozici najali na devět a půl tisíc lidí. Tito noví pošťáci budou chodit od domu k domu, klepat na dveře a nabízet mikropůjčky.

Od zájemců vyberou všechny potřebné informace a ty odešlou na centrálu. Tato data budou později vyhodnocena příslušným pracovníkem, který v případě souhlasu sepíše kontrakt a pozve zájemce na schůzku, během které smlouvu podepíšou.

Fotografie: Freepik

Dle polského internetového portálu, který sleduje zadluženost společnosti, počítá s tím, že tento projekt významně navýší procento zadlužených v Polsku. Zaměstnanci, kteří uzavřou kontrakt, a někdo si díky nim uzavře půjčku, budou dostávat provize.

Tato služba bude prospěšná především pro ty, kdo nepoužívají internetové bankovnictví, nedůvěřují moderním technologiím a nemají čas chodit na pobočky, aby zjišťovali vše potřebné.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]