Špatná karma předků může dostihnout vás i vaši rodinu. Jak se s ní vypořádat?

Fotografie: Depositphotos

Pokud se vám v životě dějí nevysvětlitelné zlé věci, pravděpodobně za tím může stát negativní karma předchozích generací.

Budhistický koncept karmy nám říká, že člověk dostane přesně to, co sám dává svému okolí. Jednoduše je možné říct, že pokud se k ostatním chováte špatně, tak se vám i karma (život, osud či jakkoliv jinak to chcete nazývat) otočí zády a nebude se vám dále dařit dobře. Někdy se na vás však může přenést špatná karma vašich předků, lze se jí však zbavit.

Fotografie: Unsplash

Jak poznáte, že se na vás negativní energie přenesla

Pokud vás postihují zlé skutky předchozí generace, budete pravděpodobně více provázáni se svou rodinou. Dost často se vám tak stává, že se připletete do problémů, jimž se snažíte účelně vyhýbat. Většinou přitom konflikt vytušíte již dopředu, jelikož jste schopni vypozorovat opakující se chování a gesta členů vaší rodiny. Někdy si v ní však přes to všechno nepřipadáte jako doma a máte pocit, že k ní ani nepatříte.

Fotografie: Unsplash

Vedle toho jste však mnohem více spjati s duchovním světem a můžete pocítit, jak skrze vás prochází vesmírná energie. Díky tomu dokážete vycítit negativitu z ostatních lidí, zvířat i předmětů a snažíte se jim vyhýbat.

Často však tyto snahy bývají zbytečné a nakonec jí podlehnete. Dost často proto býváte nemocní, a to i bez zjevného přičinění nebo řádného důvodu.

Špatnou karmu můžete odvrátit

Jak říká staré lidové moudro: „Všechno zlé je k něčemu dobré.“ Pokud takto dokážete smýšlet a k negativním událostem se stavět pozitivně, budete schopni nakonec špatnou karmu přetvořit v lepší. Nesmíte tak brát jakékoliv selhání jako konec světa a každou křivdu si brát osobně. Naopak se naučte odpouštět a zaměřte se na ty krásné věci, které se vám dějí vedle těch nepříjemných.

Fotografie: Unsplash

Pokud se tak na ostatní lidi budete dívat v pozitivním světle a jednat s nimi s láskou, odmění se vám karma lepším prostředím. Stejně tak se budete muset naučit být vděční za to, čeho se vám dostává, i když se nebude jednat vždy o příjemné zážitky. Musíte si uvědomit, že každá zkušenost vás v životě může posunout dál a nakonec se vše v dobré obrátí.

Zdroj: MindBodyGreen

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]