Správný způsob a frekvence čištění záchoda vede k dokonalé čistotě

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Čistota záchodu je opravdu zásadní, a to nejen pro vaše zdraví, ale také pro váš sociální status. Jak na dokonalé vyčištění toalety? Poradíme vám. Nikdo přece nechce přijít na návštěvu někam, kde se bojí jít na toaletu. Máme pro vás tedy perfektní tip, který udrží toto místo v dokonalé čistotě a bez bakterií. Potřeba bude jenom pár věcí.

Čistota půl zdraví

Určitě víte, že udržování absolutní čistoty v koupelně a na toaletě není vůbec jednoduché. Bohužel nebo bohudík, toaleta je vizitka celé vaší domácnosti, a tak je potřeba se o ni pořádně starat a na její čistotě si zakládat. Na trhu seženete stovky nejrůznějších produktů, které garantují stoprocentní čistotu, ne všechny ale opravdu fungují, a tak pro vás máme něco speciálního.

Jednou jsme byli na návštěvě u našeho známého, vždycky mě udivovalo, že má tak dokonale čistou toaletu. Nikde jsem ale neviděl žádný čistící přípravek, tak mi to nedalo a musel jsem se zeptat. A on mi poradil, jak vyrobit opravdu silný a efektivní čistící přípravek.

Co budete potřebovat?

  • 150 gramů kyseliny citronové
  • 210 gramů jedlé sody
  • voda
  • éterické oleje
  • forma na led

Jak čistící zázrak připravit?

Smíchejte jedlou sodu s kyselinou citronovou, poté do směsi éterické oleje a díl vody. Éterické oleje můžete vybrat dle vašich preferencí, každopádně použijte alespoň 30 kapek a alespoň dva druhy aromat. Přípravek tak bude příjemně vonět přesně podle vašeho vkusu. Všechny použité látky pomalu míchejte. Obzvláště oleje potřebují chvíli času, aby se do směsi pořádně vmíchali. Mějte trpělivost a pomalu s celou směsí míchejte. Průběžně kontrolujte konzistenci směsi, pokud je moc hmota špatně tvarovatelná, přidejte pár kapek vody. Měla by vám vzniknout hmota, která bude tvarovatelná a lze s ní dobře manipulovat.

Účinná čistící kostka

Hmotu vtlačte do formy na led a nechte pár hodin zaschnout. Jakmile bude tabulka pořádně ztvrdlá, můžete ji vyndat z formy a pustit se do úklidu. Kostkou můžete celý záchod vydrhnout, budete překvapení, jak snadno bude špína mizet a jak se bude celá toaleta blýskat čistotou. Rozhodně si všimnete také čistící funkce, kterou nejlépe uvidíte na porcelánu, který znovu získá svou bělostnou barvu.

Čistící kostka opravdu funguje a využije ji každý, kdo nechce zbytečně utrácet za drahé čistící prostředky, ale zároveň hledá nějakou opravdu silnou látku, která dokáže záchod opravdu kvalitně vyčistit.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]