Sprchování nemusí být nudné, zpříjemněte si jej díky snadným trikům

Většina lidí si relaxaci spojuje s plnou vanou teplé vody, svíčky okolo, koupelovou pěnou, solí či oleji a skleničkou lahodného vína, miskou s ovocem a dalšími radostmi. Pobyt ve vaně je skutečně uvolňující a zbaví člověka stresu, který během dne nastřádal. Ovšem to neznamená, že si chvíle odpočinku a relaxace nelze podobným způsobem dopřát i tehdy, nemáte-li doma vanu. I sprcha umožňuje proměnit každodenní hygienu v relaxační rituál, který vás zbaví tlaku, stresu, napětí.

Sprchové trysky

Pokud sprchový box teprve zařizujete, pak určitě nezapomeňte také na to, že koupelna je nejen místem hygieny, ale i odpočinku. Pořídit si můžete sedátko, sprchové trysky a dokonce i koupelnové rádio či přehrávač. Jestliže přestavbu sprchového koutu nemáte v plánu, můžete jej pouze doplnit o některé tyto pomocníky.

Příjemná vůně

V aromaterapii se k léčbě používá různých vůní, dokáží stimulovat naši centrální nervovou soustavu. Některé vůně více než jiné pomohou s uvolněním a odpočinkem. Vůně si lze dopřát pomocí kosmetiky, ale i umístěním bylinek či vonných svíček. Svíčky vykouzlí příjemnou atmosféru a klidně je můžete mít i malé koupelně, kde nezbylo místo na vanu. Stres dokonale rozpustí například jasmín, levandule, bergamot.

Peeling celého těla

Sprchový kout má výhodu oproti vany v okamžiku, kdy se rozhodnete pro peeling celého těla. Můžete si z toho učinit příjemný rituál a relaxační zážitek. Když si ještě navíc pořídíte na sprchu masážní hlavici, můžete peeling zakončit příjemnou jemnou masáží. Peeling je perfektní způsob, jak zbavit pokožku odumřelých buněk a přispívá k prokrvení a promasírování pokožky. Budete se cítit jako znovuzrození.

Výživný zábal na vlasy

Než se pustíte do peelingu, udělejte si výživný zábal na vlasy a hýčkejte je. Než obrousíte pokožku, mohou si i vaše vlasy užívat luxusu. Pak osprchujte celé tělo od hlavy k patě. Pokud si troufáte, můžete si nakonec dopřát vlažnou či studenou sprchu, která vás nabije energií. Zvlášť, sprchujete-li se ráno.

Nakonec nezapomeňte na hydrataci celého těla a použijte příjemný krém či olej na celé tělo. Po takovém rituálu se budete cítit možná lépe, než kdybyste hodinu leželi ve vaně.

Fotografie: Pixabay