Lesníci varují před situací, ve které dělá většina lidí tuto zásadní chybu. Tento krok z vás udělá hrdinu

Fotografie: Freepik

Fotografie odhaluje, s čím se řidiči mohou v těchto dnech potkat na silnici. Většina lidí se v takové situaci nechová správně a ohrozí tím život mláďat.

V lesích se právě rodí mláďata srnek. Může se vám tak stát, že při procházce nebo jízdě autem na nějaké narazíte. Deník Webniusy upozornil na to, že mnoho lidí si myslí, že jsou mláďata v ohrožení a snaží se je zachraňovat. Lesníci tak přispěchali s radou, co byste rozhodně dělat neměli a jak se chovat v případě, když na takové osamocené mládě narazíte.

V těchto dnech se můžete potkat s obdobnou situací

Květen a červen je v lesích obdobím rození mladých. Srnka má zpravidla dvě mláďata. Ta jsou během prvních dvou měsíců zdobená bílými skvrnami, které je chrání před predátory. Někdy můžete na procházce lesem na takové mládě narazit. Potkat se s ním však můžete i na silnici. Pracovníci z polské lesní oblasti Baligród teď zveřejnili na svých facebookových stránkách, jak se v takové situaci zachovat.

„V žádném případě se k mláděti nepřibližujeme, ani se ho nedotýkáme. Jeho maminka je poblíž a s největší pravděpodobností nás sleduje z bezpečné vzdálenosti,“ upozorňují leníci. Může vás překvapit, že mládě leží na silnici a je k ní přitisknuté v zamrzlé poloze. To není známka zranění, ale toho, že se vás bojí. Pokud místo opustíte, srnka se k němu vrátí.

Lesníci tento moment už nikdy nevymažou z hlavy. I přes letité zkušenosti nevěřili svým očím

Rozhodně neberte mládě do rukou

Může se však stát, že najdete mládě, které je opravdu zraněné a potřebuje pomoc. Ani v takovém případě se jej nedotýkejte a kontaktujte nejbližší stanici ochránců zvířat. Pokud to situace jinak nedovoluje a vy musíte s mládětem manipulovat, pokuste se je vzít do rukavic. Po přenesení ho pak přetřete čerstvou trávou, abyste eliminovali lidský pach.

Srnka na mládě, které je načichlé člověčinou, nemusí reagovat pozitivně. Může se stát, že jej kvůli tomu i opustí, a to by si jistě nikdo nepřál. V případě jakýchkoliv pochybností je vždy lepší kontaktovat zkušené ochránce zvířat a alespoň po telefonu se s nimi poradit, co v dané situaci dělat. Na SvětěKreativity se můžete podívat na případ, kdy od vás divoké zvíře pomoc opravdu potřebuje – srnka uvízla v pasti. Sledujte její reakci poté, co ji laskavý muž osvobodí.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*