Stačí smíchat tyto 2 věci a vytvoříte ekologický a silný domácí prací prášek

Perte ekologicky, efektivně a levně. Pomůže vám k tomu domácí prací prášek, který lze vytvořit jenom ze 2 surovin. Navíc se jedná o věci, které jsou běžně dostupné a zcela určitě je máte běžně doma. Když je smícháte, tak je můžete využít na praní jakéhokoliv vašeho oblečení. To až vyndáte z pračky tak budete zírat na to, jak je dokonale čisté.

Co budete potřebovat? Pouze 2 běžné věci

Jak si domácí prášek připravit? Je to velmi jednoduché. Tou první věcí je úplně obyčejný ocet, který má doma každý. Druhou složkou je klasická jedlá soda, kterou ve své kuchyni také určitě najdete. Obě suroviny koupíte v každých potravinách a to dokonce za pár korun. Jak vidíte, nemusíte je používat jenom v kuchyni, ale i ve vaší koupelně, při praní.

Tento domácí prací prášek má jenom samé výhody

Díky octu si můžete být jisti, že z prádla snadno odstraníte i jakékoliv bakterie, které se na něm mohou nacházet. Odstraníte také pot, stejně jako jeho stopy. A to lépe než jakékoliv klasické produkty na praní prádla. Prádlo bude dokonale dezinfikováno, což ne každý klasický kupovaný prášek dokáže zvládnout.

Zaujme také jeho změkčující účinek. Pokud nechcete přidávat aviváž, nemusíte. Po vyprání se přesvědčíte o tom, že vaše prádlo bude naprosto dokonale měkké a velmi příjemné na dotek. Ideální pro toho, kdo nemá rád silnou vůni aviváží a přesto chce prádlo, které bude na dotek dokonale příjemné.

Kromě klasického praní je možné tento domácí prací prášek využít i ve chvíli, kdy chcete prádlo před praním namočit. To se hodí u silných a zažraných nečistot. Zde je vhodné použít 6 lžic octu, který rozpustíte ve studené vodě. Do této směsi následně namočte prádlo po dobu jedné hodiny. Poté ho vložte do pračky a vyperte klasicky tak, jak jste zvyklí.

Kromě toho, že dokonale vyperete své oblečení nelze zapomínat ani na to, že prospějete své pračce. Jedlá soda dokáže vodu efektivně změkčovat, díky čemuž se netvoří vodní kámen. Ocet zase umí vodní kámen a usazeniny rozpouštět. Vaše pračka tak bude dokonale čistá, což se pozitivně podepíše i na její celkové životnosti. Opět jde o lepší volbu, než používat různé drahé přípravky.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]