7 starých léčebných triků, které jsou staré přes 500 let. A co víc, jsou lepší než komerční léky. Pro člověka navíc zcela přirozené

Tyto staré přírodní léky vám pomohou uzdravit se mnohem lépe, než drahé léčivé prostředky. Jsou levné a seženete je téměř v každém obchodě.

Staré rady fungují již po staletí a i dnes se předávají z generace na generaci. Bohužel však většina lidí se v posledních letech začala obracet se svými zdravotními problémy především na moderní medicínu, která je plná drahých komerčních léků – potíž je především v tom, že moderní medicína řeší všechny problémy pomocí farmakologie a chemie, přičemž se soustředí především na příznaky, aniž by se zabývala příčinami nebo se dívala na tělo jako na celek. Níže se proto můžete podívat na 7 starých léčebných triků, které fungují mnohem lépe než komerční léky.

1) Rozinky versus artritida

Podle tradiční medicíny vám rozinky dokáží pomoci porazit řadu onemocnění nebo alespoň zmírnit jejich příznaky, a to včetně artritidy. Stačí je namočit přes noc do několika lžic ginu, který z nich vytáhne vitamíny. Ty spolu s protizánětlivými účinky jalovcových bobulí, z nichž se gin vyrábí, pomáhají velmi účinně snižovat otoky a zmírňovat bolest.

2) Celer proti zápachu z úst, citron proti bolestem uší

Nemusíte si kupovat osvěžovače vzduchu ani žvýkačky, abyste se zbavili nepříjemného zápachu z úst. Stačí v nich podržet kousek celeru, dobře ho rozžvýkat a zápach během chviličky sám od sebe zmizí. Dále vám pak může pomoci citron, a to proti bolestem uší. Stačí vymačkat trochu šťávy na ušní lalůček a nechat jej stékat do otvoru. Během chvilky si ulevíte od problémů a bolest ustoupí.

3) Kopřiva pro krásnější vlasy

Kopřiva obsahuje velké množství bílkovin, vápníku, fosforu, železa, hořčíku, beta-karotenu a také vitamíny A, C, D a B. Mnohé z těchto důležitých látek skvěle podporují růst vlasů a udržují je v dobrém stavu, takže pokud chcete posílit svůj účes, rozhodně byste ji měli vyzkoušet. Stačí jednoduše přelít 4-6 kopřivových listů vroucí vodou a výslednou směs použít jako oplach vlasů.

4) Batáty a olivy pro mírnější menopauzu a lepší funkci střev

Batáty díky vysokému obsahu vitamínu C a vitamínu A pomáhají vyrovnávat hladinu hormonů. Kromě toho obsahují velké množství vlákniny, která pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a urychluje střevní peristaltiku. Účinnost oliv při odstraňování nevolnosti z pohybu byla prokázána dokonce vědecky – olivy totiž mají vysoký obsah tříslovin, které pomáhají zastavit tvorbu nadměrného množství slin, a tím neutralizují nevolnost během cestování.

5) Jedlá soda pro léčbu infekcí močových cest

Pokud vás trápí infekce močových cest, nalijte si sklenici vody a přidejte do ní trochu jedlé sody. Nápoj následně vypijte a poté pocítíte, že vaše příznaky během krátké doby zmizí. Tento užitečný domácí prostředek velmi účinně zabraňuje hromadění škodlivých bakterií, tudíž vám pomůže problém snadněji vyřešit.

6) Sušené meruňky na zažívací potíže

Konzumace pěti sušených meruněk každý den po večeři pomáhá trávit potravu a předcházet tak nepříjemným zažívacím potížím. Kromě toho jsou také velice bohaté na vlákninu a výrazně podporují proces trávení.

7) Brambory na hmyzí kousnutí

Syrové brambory obsahují protizánětlivé složky a pomáhají rychle neutralizovat svědění, bolest a pálení po bodnutí hmyzem. Bolestivé místo jednoduše potřete syrovou bramborou, či plátek přiložte a zavažte, a nechte několik hodin působit.