Jak se rychle a snadno zbavit oteklých rukou a nohou? Kombinace 6 přírodních pomocníků vás zachrání (pampeliška, brusinky, …)

Díky těmto prostředkům se rychle zbavíte oteklých rukou a nohou. Je to opravdu velmi jednoduché a pomůže vám to.

Asi každý se někdy setkal s tím, že se mu začala zadržovat voda v těle a začaly mu otékat končetiny. Je to velmi časté u těhotných žen a nebo před menstruací. Toto onemocnění ale obvykle postihuje spíše lidi, kteří nejsou moc fyzicky aktivní, například ty, kteří často leží v posteli nebo třeba sedí u počítače. Ale i oteklých končetin se dá jednoduše zbavit.

1) Petržel a jablečný ocet

Přidejte si několik lžiček sušené petrželky do šálku vroucí vody. Nechte 10 minut louhovat a tento čaj pijte třikrát denně. Pro lepší chuť a účinky můžete do čaje přidat ještě citronovou šťávu. Také jablečný ocet je na tento problém skvělý. Přidejte lžičku do sklenice vody a pijte dvakrát denně. Také si můžete namočit vaše nohy do lázně s jablečným octem.

2) Brusinkový džus a pampeliška

Brusinková šťáva obsahuje velké množství vápníku, draslíku a hořčíku. Pijte pouze jeden šálek neslazené brusinkové šťávy denně a nebo je užívejte ve formě pilulek. Také zkuste přidat lžičku sušených pampeliškových kvítků do šálku teplé vody, povařte je asi 10 minut, sceďte a pijte čaj několikrát denně. Raději se ale poraďte se svým lékařem.

3) Cibule a semena fenyklu

Oloupejte si pár cibulí, zalijte je 4 šálky vody a dejte vařit. Přidejte trochu soli a pijte tento lék třikrát denně po dobu několika dní. Chuťově není moc dobrý, ale opravdu pomáhá. Semínka fenyklu zvyšují tvorbu moči v těle a podporují schopnost ledvin zpracovávat více vody a sodíku. Do horké vody přidejte lžičku těchto semínek a přiveďte k varu. Konzumujte třikrát denně.