Starověký čínské recept: Tento tekutý lektvar aktivně čistí krev a snižuje hodnotu cholesterolu

Jednou za čas je dobré se svému tělu odvděčit a udělat pro něj něco navíc. Na tento čínský recept skoro nic nepotřebujete, přesto je pro vás velmi přínosný. 

Lidské tělo zvládne mnohé a musí fungovat každý den, je tedy dobré pro něj jednou za čas udělat něco „extra“ a zkusit mu dodat sílu. Třeba tímto starověkým nápojem z Číny. Ten totiž pomáhá snížit cholesterol a zároveň vám i dokáže pročistit krev. Tím pádem můžete zlepšit celkové zdraví vašeho kardiovaskulárního systému. Zkombinujte to se správnou výživou, dostatkem pohybu a budete se cítit tak dobře, jako ještě nikdy dřív.

Ingredience, které jsou potřebné na přípravu nápoje:

  • Česnek – 36 stroužků
  • Citron – 3 středně velké kusy
  • Filtrovaná voda – 1 000 ml

Všechny stroužky česneku oloupejte nožem a nakrájejte je na větší kousky. Do větší mísy nalijte dostatek obyčejné vody a přidejte k ní trochu jedlé sody. Ponořte do ní všechny citrony a vyčkejte cca 1 hodinu, než se v ní dostatečně odmočí. Poté je s pomocí čisté houbičky důkladně omyjte. Tímto způsobem nejlépe zredukujete množství škodlivých látek, které se mohou na citronech z obchodů nacházet.

Fotografie: Unsplash

Nakrájejte je na menší kousky. Do hrnce nalijte přefiltrovanou vodu a dejte ho na sporák, ten zapněte a vyčkejte, než voda v něm dosáhne bodu varu. Poté oheň ztište na minimum a dejte do hrnce nakrájené stroužky česneku i citrony. Pomalu vše vařte po dobu cca 15 minut, míchání není nutné.

Po této době hrnec sundejte ze sporáku a počkejte, než jeho obsah zchladne alespoň na pokojovou teplotu. Následně ho dejte do lednice a nechejte ho v ní přes celou noc. Druhý den ráno vzniklou směs sceďte a získáte čistý a léčivý nápoj. Měli byste vypít třikrát denně 50 ml vždy před jídlem.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]