Terapie láskou: Štěně vrací beznadějné dívce víru v život

Fotografie: Depositphotos

Malá dívka neměla moc velké štěstí a kvůli tomu co se jí stalo trpěla depresí, našel se ale způsob jak jí z toho pomoct ven.

Šestiletá Memphis Rose se vracela domů z návštěvy od babičky a strýce. Když vtom jejich auto havarovalo s dalšími vozidly. Dívka nehodu přežila, ale ochrnula. I přesto že dívka byla velmi silná, nedalo se přehlédnout, že trpí depresí. Dobře věděla, že už si nikdy nebude moct hrát jako všechny ostatní děti, nebude moct chodit, kreslit si a ani se sama najíst. Místní charita Chasin A Dream se vždy snažila pomoci dětem, které měli nějaké potíže, aby mohli být opět šťastné.

Pomoc od Chasin A Dream

Lidé z charity kontaktovali rodinu malé Memphis, aby zjistili co má ráda a co by jí mohlo udělat alespoň trochu šťastnou. Její matka bez váhání odpověděla. že ze všeho nejvíc miluje psy. Dobrovolníci se ihned vydali do místního útulku hledat toho pravého pejska a vybrali opravdu krásné štěně jménem Juliet.

Fotografie: Pixabay

Setkání Memphis a Juliet

Brzy došlo k prvnímu setkání dívky se psem. Ten den nezapomene nikdo z rodiny ani z nemocničního personálu. Poprvé po několika týdnech spatřili úsměv na tváři malé Memphis.

Láska na první pohled

Memphis měla velikou radost a Juliet se do ní okamžitě zamilovala. Štěně pomohlo malé dívce alespoň na chvilku zapomenou na všechnu bolest, kterou prožívala a na vše co se jí a její rodině stalo. Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka, který mu vždy v nouzi pomůže.

Fotografie: Pixabay

Canisterapie opravdu zabrala

Juliet pomohla dívce zapomenout na bolest a její deprese z toho, že už nebude moct nikdy fungovat jako ostatní děti. Pes je ideální pomocník, který pomůže v každé situaci. Fyzicky jí sice moc nepodpoří, ale její psychické zdraví, bude vždy alespoň na chvilku v pořádku. Časem může rodina s Juliet vyzkoušet i polohování, které by na Memphis mohlo mít dobré účinky.

Psi pomáhají při léčbě

Většina psů, kteří pomáhají v léčbě nemocných jsou na to speciálně vycvičeni, v případě Memphis to nebylo potřeba, bohatě stačila přítomnost pejska a celá se rozzářila. Psi pomáhají lidem, kteří trpí psychickými poruchami ale i lidem s fyzickým postižením. Využívají se při rehabilitacích. Někdy je pes součástí domovů pro seniory nebo dětských domovů, kde plní funkci kamaráda. Pomáhá lidem, kteří přišli o své blízké. Péče o ně odvede jejich myšlenky alespoň na chvilku někam jinam.

Fotografie: Pixabay

Psi pomáhají fyzioterapeutům

Speciální rehabilitace, kdy pes pomáhá s polohováním fyzicky postižených. Pokud postižený není schopen se sám hýbat musí se s ním polohovat, aby se předešlo vzniku proleženin. Pes se používá na podložení místo polštáře, jeho teplo působí na postiženého velmi pozitivně. Díky pravidelnému dýchání psa se zklidní i dech pacienta. Tato metoda má výborný vliv na lidi se svalovými křečemi nebo třesem.

Využití canisterapie u dětí

Nejčastěji se canisterapie používá při práci v logopedii, u sluchově a mentálně postižených nebo při rehabilitaci. Někdy dokonce může být skvělým pomocníkem při práci s autisty, dlouhodobým působením na tyto děti může začít plnit roli prostředníka mezi jejich světem a okolím.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]