35letý hasič dostal rakovinu a zbývaly mu jen poslední týdny života. Kolegové pro něj přichystali nevídanou poctu

Fotografie: Pixabay

Dennis Kooger je jediným hasičem, který měl možnost podívat se, jak vypadá uctění jeho památky na rozloučenou. Zúčastnili se všichni jeho kolegové.

V životě se člověk může dostat do mnoha nezměnitelných situací, aniž by to chtěl. A právě jedním takovým případem byl hasič Dennis Kooger. Lékaři mu v těle diagnostikovali nevyléčitelnou formu rakovinného onemocnění. Jakmile tuto skutečnost zjistili Dennisovi kolegové, rozhodli se uctít jeho památku ještě předtím, než je navždy opustí. Dojemné záběry můžete zhlédnout níže.

Nezvratný osud mladého hasiče

Když šel teprve pětatřicetiletý hasič Dennis Kooger na prohlídku ke svému lékaři, nikdy by ho nenapadlo, že se mu v ten den převrátí život naruby. Doktor mu diagnostikoval nevyléčitelný druh rakoviny, který nemůže být z těla odstraněn. Tato smutná zpráva o mladém otci a statečném hasiči šokovala celou místní komunitu, zejména pak jeho kolegy v práci.

Fotografie: Pixabay

Dennis byl členem hasičského sboru Brandweer Oost-Souburg, a už od počátku se ho všichni kolegové snažili co nejčastěji navštěvovat v nemocnici, aby jej mohli společně s jeho rodinou podpořit. Podle informací však mladý hasič během každé návštěvy rozhodně neztrácel svůj smysl pro humor, který byl mnohdy prý opravdu příliš černý.

Jediný hasič, který viděl své rozloučení

Během posledního rozhovoru se svým velitelem Dennis pověděl, že si není jistý, zda chce, aby se během pohřbu konala tryzna u hasičské zbrojnice, jelikož by se jí nedočkal. Mladému hasiči už nezbývalo moc času, a proto se velitel rozhodl zakročit co nejdříve. O 24 hodin později se před Dennisův dům vydalo 120 hasičů a dobrovolníků ze skupiny, kde za svého života mladý hasič sloužil.

Fotografie: Freepik

V den uctění památky Dennise Koogera se mladý hasič s rodinou vydal do nizozemském Eftelingu, aby zde mohl strávit své poslední dny s těmi nejbližšími. Když se však vracel zpět do nemocnice, záchranka odbočila o něco dříve a zastavila u jeho domu.

Ve večerních hodinách tam Dennise přivítal celý sbor Brandweer Oost-Souburg, který hrdě uctíval během tmavé noci jeho památku. Stal se tak jediným hasičem, jež měl možnost podívat se, jak se s ním jeho kolegové loučí. Video najdete zde:

Zdroj: Emergency-live

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]