Vzali se a šest týdnů po svatbě její manžel zmizel. Po 70 letech se žena konečně dozvěděla pravdu, o tom co se stalo

Fotografie: Unsplash

Láska i hory přenáší a v USA roku 1944 k jedné takové velké lásce došlo. Za jiných okolností by spolu Peggy a Billie rozhodně šťastně zestárli. Osud tomu chtěl jinak.

Umíte si představit, že najdete lásku tak silnou, že si ji do jednoho roku od seznámení vezmete? A potom o tu lásku přijdete a sedmdesát let ani pořádně netušíte, co se vlastně stalo? Tohle přesně je totiž příběh Peggy a Billie, manželů, jež věřili, že spolu stráví zbytek života. Místo toho ovšem přišel poněkud rychlý konec jejich společnému životu.

Byla z toho láska jako trám

Peggy a Billie se seznámili v roce 1944 a velmi rychle si uvědomili, že jsou spřízněnými dušemi a nemají na co čekat. No a netrvalo tedy dlouho a chystala se pořádná svatba se vším všudy. Byli spolu šťastní, novomanželského života si ovšem moc neužili. Billie byl totiž povolán do Evropy bojovat proti nacistům. Byl to stíhací pilot a neměl na výběr.

Samozřejmě si se svou drahou ženou psal dopisy, najednou ovšem veškerý kontakt utichl a po manželovi jakoby se slehla zem. Jakmile válka skončila, Peggy se snažila dostat z armády nějaké informace, ta jí ovšem nic neřekla. Nějaký čas to ještě zkoušela, poté to ale definitivně vzdala.

Nikdy se přes manžela tak úplně nepřenesla

Peggy byla silná žena, o tom žádná. Musela svůj život v USA prožít i bez své velké lásky a smířit se s tím, že její muž je buďto mrtvý a nebo se ji z nějakého důvodu rozhodl opustit. Snažila se sice žít normálně, ale znovu se již nikdy nevdala. O celých sedmdesát let se ovšem blízká rodina Peggy rozhodla vzít věci do vlastních rukou a přijít na to, co se tehdy vlastně stalo.

Fotografie: Unsplash

Opět kontaktovali americkou armádu a tentokrát ovšem úspěšně. Dostali všechny odpovědi, na které Peggy celá ta léta neměla nárok. Bohužel bylo pravdou, že Billie skutečně během války zemřel v boji. Co už ale nikdo do té doby nemohl tušit bylo jak zemřel. Okolnosti jeho smrti totiž zapříčinily, že byl oslavován jako hrdina.

Bylo to překvapení pro celou rodinu

Nad Normandií bylo jeho letadlo sestřeleno. Tehdy se začalo řítit do francouzského města Les Ventes. Kdo ví, jak by to všechno dopadlo, kdyby v letadle seděl někdo jiný, méně odvážný. Billie si totiž moc dobře uvědomoval, že je to jeho poslední let. Během toho, co ovšem padal, se rozhodl, že kvůli jeho letadlu nebudou umírat nevinní lidé.

Fotografie: Unsplash

Z posledních sil letadlo stočil takovým způsobem, aby se městu vyhnulo a neohrozilo tak žádnou jinou živou duši. Sice sám zemřel, ale svým činem zachránil stovky životů. Po jeho jméně se pojmenovala ulice a na místě má i vlastní hrob. Každý rok se zdejší obyvatelé již po sedmdesát let scházeli a válečného hrdinu uctívali. A i Peggy dostala po takové době příležitost hrob svého manžela navštívit. Od té doby místo navštěvuje každý rok a uctívá památku manžela spolu s dalšími obyvateli.

Zdroj: Little Things, YouTube / CBS News

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]