Rodina si myslela, že jejich pes je navždy pryč. Ten se ale vrátil a za obojkem měl srdceryvný vzkaz

Fotografie: Unsplash

Psi díky svým jedinečných schopnostem často dokáží překvapit neuvěřitelnými činy. Stejně tak to platí v případě Luise, který zaslouží uznání.

Majitelé psa Luise žijí na Novém Zélandu. Je to opravdu hodný pes, ve skutečnosti je to i velký hrdina. Jednoho dne však zmizel, což jeho majitele velmi znepokojilo, už byl starší a báli se, že se mu něco stalo nebo, že zapomněl kde bydlí. Vše bylo ale úplně jinak, ve skutečnosti v tu chvíli zachraňoval někomu život.

Nekonečné hledání Luise

Rodina se vydala Luise hledat, protože už se o něj moc báli. Hledali ho snad úplně všude. Po celém dni nakonec Luise našli. Byli velice rádi, že ho našli a že je v pořádku. Pes byl velmi unavený a hned jak přišli domů si šel lehnout a odpočívat. Za jeho obojkem našli lísteček se vzkazem.

Fotografie: Pixabay

Záchrana života Maddy

Majitelé měli různé představy o tom kde Luis byl a co tam dělal, ale nikdy by je nenapadlo, že by se mohlo stát to co se stalo. Na lístečku bylo napsáno, že Luis je hrdina, protože dovedl farmáře k jeho psovi, jménem Maddy, který uvízl pod hromadou větví a tím ho zachránil.

Farmář Rob a jeho pes Maddy

Rob je místní farmář, který bydlí hned vedle rodiny Luise. Jeho pes Maddy se ztratil v lese a uvízl pod hromadou větví. Luis ho našel a doběhl pro farmáře, aby ho dovedl k Maddy, aby ho vysvobodil. Tímto činem se Luis stal hrdinou a psa zachránil. Po úspěšné záchranné akci dostali oba vodu a hromadu psích pamlsků, poté mu za obojek připevnil vzkaz, aby jeho majitelé věděli kde byl a že zachránil jeho psa.

Fotografie: Pixabay

Pes hrdina a záchranář

Psi dokáží zachraňovat lidi i psi jako Luis. Jejich výtečné schopnosti využívají záchranáři při vyhledávání lidí v sutinách domů například po zemětřesení nebo v lavinách. Tito psi jsou většinou k těmto úkonům speciálně vycvičeni. Ve většině případů, kdyby se vám něco stalo, by váš pes byl také schopný vám pomoci i bez speciálního výcviku. Pes je skvělým pomocníkem i pro hendikepované, kdy jim může pomáhat s běžnými úkony, které sami nezvládnou nebo jako doprovod pro slepé.

Dokonalý psí čich

Psi mají velice citlivý čich. Dokážou svým čichem odhalit i měsíce starou čichovou stopu. Někteří psi dokáží u svých pánů dokonce odhalit vážná onemocnění, například rakovinu. Psi jsou trénováni i na vyhledávání drog a jiných látek, ty někdy dokáží vyčenichat téměř i na kilometrovou vzdálenost.

Výborný psí sluch

Psi mají mnohem citlivější sluch než lidé. Psi vnímají zvuk o 40–60 000 Hz. Jejich sluch zlepšují i jejich ušní boltce, které jsou pohyblivé a díky nim mohou směrovat zvukové vlny do zvukovodu. Některá psí plemena dokáží i nasměrovat své uši tam odkud předpokládají že slyší zvuk.

Fotografie: Depositphotos

Psi jsou velmi oblíbenými domácími mazlíčky. Jsou věrní a vždy vám v nouzi pomůžou. Jejich vlastnosti se liší podle plemena, ale pokud budete mít potíže, tak váš pes vás v tom nenechá. K výcviku pro záchranáře nebo polici se využívají určitá plemena, která jsou přizpůsobivější a mají k tomu předpoklady.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]