Štěně se vrátilo domů za svou rodinou. Během své cesty dokázalo ujít 160 kilometrů

Zvířecími příběhy je zaplněný celý internet. Téměř všude naleznete příběh, kde figuruje štěně, příběh, kočičky, či jiného domácího mazlíčka, který zažil něco nepěkného. Většinou se píše o tom, že s těmito zvířátky zacházel někdo velmi zle a pak byla zachráněna. Náš dnešní příběh vypráví také o zvířátku, ale trochu z jiného soudku. Pojďte se podívat, čím je zajímavý.

Krutý život na ulici

Po ulicích celého světa se pohybuje nespočet toulavých a opuštěných psů. Naprostá většina z nich bojuje o holé přežití a mnohdy jejich osud končí velmi smutně. Lidé by jim rádi pomohli, ale pomoci úplně všem není v našich silách. I přesto se občas najdou případy, kdy je pejsek zachráněn a dostane tak šanci na nový život.

Navzdory vysokému, stále stoupajícímu počtu opuštěných psů, vzniká spousta nových útulků, které se o tyto psy chtějí postarat. Pracují v nich lidé, kteří kolikrát berou velmi mizerný plat, ale i přesto mají ochotu a chuť pomáhat bezbranným tvorům. Právem je můžeme považovat za hrdiny, neboť se pejskům snaží zajistit lepší budoucnost.

Příběh jednoho štěněte

Žilo bylo jedno štěně, které se ocitlo samo na ulici. O svých rodičích nemělo ani ponětí a majitel byl také neznámý. Stalo se tedy to, co zřejmě všichni očekávají. Postupem času začalo trpět podvýživou a dokonce i otěhotnělo. Ano, tak je život pro opuštěné pejsky na ulici krutý. Život si to ovšem s tímto štěnětem naplánoval jinak.

Jednoho dne se na štěňátko usmálo štěstí. Při bloudění po ulici v jižní Argentině jej našel jeden manželský pár, a rozhodl se pejskovi pomoci. Pár fenku našel podvyživenou a těhotnou. Vzali si ji s sebou domů, aby se o ni mohli postarat a pojmenovali ji Negrita. Po čase Negrita porodila potomky a pár se o ně staral dále. S postupem času však byla péče náročná, a tak pro štěňata a Negritu našli nový domov u jejich přátel.

Někdo klepe na dveře

Negritě se to zřejmě moc nelíbilo, neboť už po dvou týdnech dostal pár zprávu, že Negrita utekla. Několik dnů nikdo nevěděl, co s ní je, dokud jim někdo nezaklepal na dveře. Když otevřeli, nestačili se divit. Před dveřmi stála Negrita. Ušla přes 100 mil, protože chtěla být s těmi, kdo ji v nejtěžší chvíli zachránil. Nyní tvoří krásnou tříčlennou rodinu.