Stoletá stařenka byla v den svých narozenin sama doma. Najednou ale zazvonil zvonek a nestačila se divit

Fotografie: Depositphotos

Dožila se požehnaného věku 100 let. V den jejích narozenin to vypadalo, že bude sama. Místní popelář s velkým srdcem ji však překvapil narozeninovým dortem a blahopřáním.

Dorothy Ballardová, které nikdo neřekne jinak, než Mercy, žije v anglickém městě Kidderminster. V roce 2019 se dožila úctyhodných sta let. Oslava narozenin byla rodinou naplánovaná na pozdější datum a vypadalo to, že v den D se bude Mercy sama doma věnovat činnostem, jako kterýkoliv jiný den. To však nedopustil její dlouholetý přítel, místní popelář.

Neobvyklé přátelství

Ben Bird je třicetiletý zaměstnanec údržby města a stará se o vývoz odpadu. Již mnoho let každé úterý chodí i k domu paní Ballardové. Za ty roky mezi nimi vzniklo srdečné přátelství. Mercy ho vždy vítá ve dveřích s širokým úsměvem na tváři a pak si chvíli popovídají. Ona vypráví staré příběhy svého života, zatímco Ben se jí snaží zasvětit do tajů moderních technologií.

Před lety jí Ben slíbil, že pokud se dožije sta let, přinese narozeninový dort. Mercy na tento slib již dávno zapomněla a proto ji velmi překvapilo, když toho dne uslyšela zvonek. Za dveřmi stál Ben s dortem a spolu s kolegy Mercy zazpívali. Ta neskrývala dojetí a překvapení. Ben ji vyzval, ať si něco přeje a ona pak na jeden nádech sfoukla narozeninové svíčky.

Prožila dlouhý život

Ben se pak svěřil místnímu tisku proč má Mercy tak rád. Má prý skvělý smysl pro humor a on miluje ty zaprášené staré příběhy z jejího života. Za sto let člověk zažije opravdu hodně. A ačkoliv se Ben těší, že spolu oslaví i její další jubileum, tedy 105 let, ona sama poznamenala, že žít celé jedno století je až dost.

Fotografie: Depositphotos

Mercy má 3 děti, 11 vnoučat, 32 pravnoučat a 11 prapravnoučat. Vdaná byla celých 60 let, než její manžel v roce 1990 zemřel. Stále se těší dobrému zdraví a na svůj věk je velmi pohotová a vtipná. Jednoduše starší anglická dáma, v jejíž společnosti se rozhodně nenudíte. Přesto si mnoho lidí v dnešní uspěchané době neudělá čas na ty dříve narozené, kteří mají co vyprávět.

Ben je však jiný, jak sám řekl: „Vždycky si udělám deset minut čas na Mercyno vyprávění. Přestože pak musím kolegy dohánět.” Za ty roky se oba považují za skutečné přátele, stihli si toho říct už opravdu mnoho. A ačkoliv Ben vždy odmítl pohoštění, které mu Mercy nabídla a jejich přátelství se odehrává mezi dveřmi, je stejně silné jako s kýmkoliv, koho považujete za blízkého člověka.

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*