Suchá kůže na nohou bude minulostí díky domácí ozdravné kúře

Fotografie: Freepik

Mykóza je nepříjemný problém, který může postihnout nás všechny. Nakazit se je velmi snadné – třeba na nějakých veřejných místech. Ale lehce si ji můžete vypěstovat i doma při nevhodné péči o nohy a nošení neprodyšné obuvi.

Vzhledem k tomu, že jsou nohy pro naše každodenní fungování naprosto nezbytné, měli bychom o ně pečovat. Může se stát, že pokožka nohou začne rohovatět, bude praskat nebo na ní budou vznikat nepříjemné otlačeniny, které bolí.

Proto stojí za to využít přírodní terapii pro unavené a zanedbané nohy, která obnoví jejich dobrý stav. Vyhlazuje pokožku, snižuje odlupování kůže a praskliny a obnovuje její měkkost a hebkost.

Proti kuřím okám a mykóze

Na použití této kúry nepotřebujete nic speciálního, všechno jistě budete mít doma. Tento postup účinně zabrání šíření plísní.

Fotografie: Pixabay

Budete potřebovat:

  • šťávu z jednoho citronu
  • aspirin (5 tablet)
  • pemzu

Jak postupovat?

Pomocí hmoždíře rozdrťte aspirin na jemný prášek a vložte jej do malé nádoby. Smíchejte jej s citronovou šťávou. Nejlépe funguje ta čerstvě vymačkaná. Společně míchejte, dokud nevznikne hladká pasta. V případě potřeby můžete přidat trochu vody, aby pasta nebyla tak hustá a dalo se s ní dobře pracovat.

Fotografie: Pixabay

Před nanesením pasty si důkladně umyjte nohy, abyste z nich odstranili veškeré nečistoty. Poté na postižená místa naneste vrstvu pasty. Nechte tuto směs působit alespoň půl hodiny. Na nohy si můžete natáhnout staré ponožky, u kterých nevadí, že se zašpiní. Teplo totiž pomůže vstřebání účinných látek.

Druhým krokem je použití pemzy. Postupujte pomalu a opatrně, kůže bude zjemněná a nesmíte ji poškodit. Pomocí pemzy pomalu přejíždějte po problematických místech a snažte se odstranit ztvrdlou kůži. Nakonec pokožku umyjte a naneste na ni zjemňující přípravek.

Opakujte tuto metodu alespoň jedenkrát do týdne po dobu jednoho měsíce. Poté by měla být kůže jako nová, zdravá a svěží.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]