Sušení prádla venku nemusí být nejlepší volbou. Vyvarujte se této případné chyby a jejím následkům

Když vyperete, je třeba nechat prádlo také uschnout. A jak na to? Většina lidé praktikuje sušení prádla venku. To ale není nejlepší volba, protože hrozí několik problémů. Jaké to jsou? Na jejich výčet se podíváme společně. Najednou zjistíte, že to pro vaše prádlo není nejlepší věc, ale naopak ta nejhorší. Co vše může hrozit? Zjistěme to společně.

Děti nebo zvířata

Venku si rádi hrají jak děti, tak i vaši domácí mazlíčci. Pokud sušíte prádlo venku na zahradě, není nic neobvyklého, že jím budou probíhat. Mohou ho nejenom ušpinit, ale dojít může také k tomu, že ho omylem strhnou ze šňůry přímo na zem. V obou případech je jasné, že ho musíte prát znovu.

Sousedé

Pokud máte dobré vztahy se svými sousedy, je vše v pořádku. Pokud ne, můžete počítat s tím, že si najdou různé způsoby, jak vám škodit. Jedním z nich je to, že vám mohou na prádlo záměrně házet různé nečistoty. Pokud k němu mají přístup, tak ho klidně shodí na zem. A budou se vymlouvat na to, že to udělal vítr.

Déšť

Když plánujete sušení prádla, je třeba sledovat také předpověď počasí. A to vskutku velmi důkladně. Déšť je váš velký nepřítel a pokud začne pršet, tak je prádlo nejenom mokré, ale mnohdy i znečištěné. A můžete prát znovu.

Sluneční svit

Ano, na sluníčku se vám oblečení usuší velmi rychle. Nezapomínejte však na to, že sluneční paprsky mají také jedno negativum. Mohou způsobovat to, že vaše prádlo bude rychleji blednout. Jestliže u něj chcete zachovat výrazné barvy, tak doporučujeme sušení prádla venku vynechat.

Pachy

I když se to nezdá, tak je venkovní vzduch plný pachů. Jsou to auta, továrny, je to soused který griluje, nebo jde o zápach z pole. Toto všechno následně nasávají jednotlivá vlákna vašeho prádla. Po usušení rozhodně nebude mít tak svěží vůni, jak očekáváte.

Hmyz

Je všude kolem nás a je ho více než dost. A právě hmyz může vaše oblečení také velmi rychle znečistit. Jsou to vozy, komáři, ale třeba i mouchy, které následně vytvoří drobné tečky, které jsou na světlém oblečení poměrně dost vidět. S vaším oblečením tak máte další velkou starost.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]