Chutný sušenkový koláč s krémem připravíte za pouhých pár minut 

Jednoduchý a zároveň chutný dezert, jehož příprava vám zabere jen několik málo minut. To je sušenkový koláč. Vyzkoušejte ho a nejspíš vás oslní, stejně jako nás.  

Někdy zkrátka nemáme čas na to trávit ho složitým pečením. Přesto však potřebujete upéct něco, co budete moci nabídnout návštěvě ke kávě. Vyzkoušejte koláč, který se skládá převážně z jemných sušenek a jádro tvoří lahodné mascarpone. Krém je naprosto vynikající a ve složení se zkřehlými oplatkami je výsledek opravdu lahodný. Pravděpodobně si tuto kombinaci zamilujete.  

Fotografie: Pixabay

Potřebujete jen pět ingrediencí 

Na tento vynikající dort budete potřebovat jen několik málo ingrediencí. Důležité je mít 660 mililitrů smetany ke šlehání, doporučujeme ideálně 40 %. Dále je potřeba 500 gramů mascarpone a dvě polévkové lžíce práškového cukru. Nachystejte si jeden vanilkový cukr a samozřejmě nezapomeňte ani na máslové sušenky. Stačit by vám mělo 400 gramů jemných sušenek. Celá příprava je velmi jednoduchá a skládá se z několika nenáročných kroků. První je nutné připravit si krém, na který musíte v první řadě vyšlehat smetanu.  

Fotografie: Pixabay

Je důležité, aby vám vznikla mírně hustá hmota. Pokud si chcete být jistí, že smetana bude držet, pak použijte ztužovač šlehačky, který vám usnadní práci. Následně do smetany přidejte také oba cukry. Následně pořádně promíchejte, ať je smetana rovnoměrně sladká. Ke vzniklé směsi přimíchejte mascarpone a mixujte do té doby, než se přísady spojí a vytvoří hladký a lahodný krém. Měl by být spíše hustější. Pokud je tedy řídký, je třeba přidat více mascarpone. V případě, že ho nemáte vás zachrání ztužovač šlehačky.  

Je čas na kompletaci 

Pokud máte hotový krém, je čas na kompletaci. Stačí si připravit plech a na něj rovnoměrně rozložit máslové sušenky. Na ty nyní rozetřete polovinu krému. Důležité je, aby byl krém opravdu všude i na krajích. Stejným principem potom udělejte i další vrstvu. Nejprve oplatky a potom krém. Navrch opět patří sušenky. Nakonec můžete sušenky ozdobit například strouhanou nebo rozpuštěnou čokoládou. Hotový dezert je třeba dát chladit do lednice. Dezert by v ní měl strávit alespoň tři hodiny.  

Fotografie: Pixabay

Po zatuhnutí můžete dezert rozkrájet na čtverečky a podávat. Na talířku lze dozdobit například snítkou máty nebo nastrouhanou citronovu kůrou. Ostatně citronovou kůru můžete přidat také do mascarpone, stejně jako kousek máty. Koláč tím získá opravdu zajímavý a svěží nádech, který se hodí k letním dnům. Na dozdobení se samozřejmě hodí i ovoce jako jahody, maliny nebo ostružiny.  

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]