5minutový dezert bez pečení à la tiramisu, ale stokrát chutnější a desetkrát levnější. V této době lepší než jít do cukrárny

rychlý dort

Mnoho lidí má rádo rychlé recepty z toho důvodu, že jejich příprava je jednoduchá a také nezabere moc času. Jedním takovým receptem je i tento, z něhož vám vznikne skvělý dort.

Jestliže neradi trávíte hodně času v kuchyni, určitě nejste jediní. Mnoho lidí si totiž uvědomuje, že by rádo trávilo čas aktivitami, které je zajímají nebo baví. V případě, že mezi vaše oblíbené činnosti nepatří právě vaření či pečení, ale dostali jste chuť na něco sladkého, zkuste si udělat tento dort, který byste měli mít hotový do 5 minut a nepotřebujete na něj příliš mnoho surovin.

Suroviny, které budete potřebovat

Na přípravu tohoto dortu naštěstí nepotřebujete moc surovin, připravte si:

  • kousek citronu
  • 40 g kukuřičný škrob
  • 1 300 ml mléko
  • 100 g cukr
  • 3 ks žloutky
  • 10 g vanilkový cukr

Příprava je velmi jednoduchá

Díky tomu, že je tento recept velice rychlý, tak jej můžete udělat a poté se věnovat tomu, co máte rádi. Jakmile se ale pustíte do přípravy tohoto dortu, začněte tím, že si zkontrolujete, zda jste si připravili opravdu všechny suroviny správně. Jestliže máte vše nachystáno, pusťte se do práce. Začněte tím, že si vezmete struhadlo a citron. Malý kousek citronové kůry nastrouhejte najemno a poté ji přidejte do 1 litru mléka.

Mléko povařte a slijte

Jelikož máte nyní citronovou kůru v mléce, můžete jej dát do hrnce a povařit. Hned poté jej stáhněte z plotny a slijte tak, aby se oddělila kůra od mléka. Následně si vezměte misku a do ní dejte žloutky a klasický vanilkový cukr. Vše míchejte metličkou, dokud se cukr zcela nerozpustí. Až se tak stane, přilijte do této směsi 30 ml mléka a důkladně promíchejte.

směs na rychlý dort

Směs na dort povařte

Protože jste si připravili směs na dort, můžete ji nyní dát do hrnce, přidat mléko, které jste předtím vařili s citronovou kůrou a přivést k varu. Poté, co směs projde varem, vypněte plotýnku a směs nalijte do dortové formy. Lžící nebo stěrkou směs uhlaďte tak, aby byla všude rovnoměrně a hned poté ji dejte do lednice vychladit. Jakmile dort ztuhne, můžete jej posypat skořicí nebo kakaem.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]