Švýcarská čokoládová rolka vykouzlí úsměv každého strávníka! Inspirujte se tímto úžasným receptem

Švýcarská čokoládová rolka je velmi jednoduchá na přípravu. Ocení ji zejména milovníci čokolády. Hodí se jako dokonalá sladká tečka na slavnostní tabuli pro vaši rodinu, či přátele. Pokud ji totiž připravíte přesně podle receptu, bude vyhlížet jako od mistra cukráře! Ozdobit ji můžete jak čerstvým ovocem, tak i šlehačkou.

Potřebné suroviny k přípravě švýcarské čokoládové rolky

Na přípravu těsta potřebujete tyto ingredience:

  • 4 velká vejce
  • 80 gramů krupicového cukru
  • 1 lžičku vanilkového extraktu
  • 40 mililitrů mléka

Také budete potřebovat: 40 mililitrů slunečnicového oleje, 90 gramů polohrubé mouky, 4 gramy prášku do pečiva, mletou skořici, 30 gramů kakaového prášku. Na krém si obstarejte: 60 gramů hořké čokolády, 240 mililitrů smetany ke šlehání, 70 gramů moučkového cukru.

Jak postupovat při přípravě čokoládové rolky?

Nejprve si vejce rozdělte na žloutky a bílky, z těch v míse vyšlehejte tuhý sníh. Žloutky utřete do pěny s krupicovým cukrem a vanilkovým extraktem.

Dále do směsi přilijte i slunečnicový olej, mléko a vsypte polohrubou mouku, kakaový prášek, skořici a kypřící prášek do pečiva. Vytvořte homogenní hladké těsto. Do něj na závěr zakomponujte metličkou i bílkový sníh.

K ruce si následně vezměte plech a vystelte jej pečícím papírem. Vlijte do něj připravené těsto na roládu a rovnoměrně rozprostřete špachtlí. Dejte těsto péct do trouby na deset minut při 180 stupních Celsia.

Ideální je, když 15 minut před pečením troubu předehřejete. Hotový ještě horký korpus vyklopte na mokrou utěrku a srolujte. Mezitím si připravte krém.

Příprava krému a kompletace čokoládové rolky

Hořkou čokoládu si rozpusťte spolu s lžící smetany. Poté si vyšlehejte v míse smetanu do tuha a postupně do ní přidejte i rozpuštěnou hořkou čokoládu. Korpus pak rozmotejte a navrstvěte na něj čokoládovou náplň.

Opět zarolujte a dejte zákusek na táce vychladit do lednice. Potřebovat bude ideálně několik hodin. Povrch rolky je možné také přelít čokoládovou polevou. Podávejte pokrájené na plátky například s čerstvými jahodami, či borůvkami.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]