Muž tvrdí, že cestoval do roku 2042 a setkal se se svým 70letým já. Pořídil zajímavé snímky

Fotografie: iStock

Světem v roce 2006 prolétl dokument o cestování časem, kdy muž uvádí, že cestoval do roku 2042 a setkal se se svým 70letým já. Do svého mobilního telefonu pořídil zajímavé snímky.

Tento muž ze Švédska tvrdí, že se spontánně teleportoval do budoucnosti, přesně do roku 2042, kde se setkal se svým vlastním já, když mu bylo 70 let. Svůj příběh poprvé zveřejnil v roce 2006, kdy se Håkan vrátil domů a našel podlahu v kuchyni zatopenou vodou. Okamžitě se pustil do opravy protékající trubky pod kuchyňským dřezem. Najednou se, dle jeho slov, stalo něco zvláštního.

Prostor se najednou začal měnit

„Když jsem vzal klíč do ruky a ponořil nohy do vody, něco bylo jinak, bylo to zvláštní, nohy jsem neměl mokré, prostor kolem mě se začal měnit, věci začaly mizet, místnost se zaplnila světlem. Chvíli jsem byl ve stavu beztíže a kolem mě blikal nespočet hvězd, jako bych spadl do červí díry,“ vzpomíná Håkan Nordqvist v dokumentu z roku 2006 o jeho „Cestování časem“.

Opět se ocitl ve svém vlastním domě

„Pak se přede mnou objevily předměty ze skutečného světa a ocitl jsem se ve svém vlastním domě, ale vypadal trochu jinak,“ pokračuje Håkan. Švédský „cestovatel časem“ poskytl později několik rozhovorů, a dokonce se objevil v dokumentu. Později se však ukázalo, že tento dokument nebyl ničím jiným než maskovanou reklamní kampaní pro 3. největší švédský penzijní fond AMF.

Fotografie: Pexels

Dokument si našel spoustu fanoušků

Přesto mnoho diváků popisovaným událostem uvěřilo, ale především je přesvědčily videa s Nordqvistem v hlavní roli s jeho stárnoucí kopií. Toto video se stalo virálním v roce 2006, dokonce se objevilo v televizi a vážně se o něm diskutovalo na mnoha populárních webech.

Muž byl však hercem, který je Håkanovi nápadně podobný. Další záběry ze snímku také znázorňuje stejné tetování, jaké má mladší i starší verze muže. Håkan popisuje, jak si se svým starším já po prvotním šoku začal povídat. Snímky pořídil tak, že zmizel se své reality i s mobilním telefonem a mohl vše zdokumentovat. Když se Håkan vrátil, na podlaze v kuchyni už nebyla voda, ale jeho mobil obsahoval překvapivé záběry jeho staršího dvojníka.

Zdroj: Daily Star

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]