Sýrové kuličky přijdou vhod jako hlavní jídlo i jako zajímavý snack

Smícháním níže uvedených ingrediencí získáte skvělý recept na pochoutku, kterou jsou netradiční, ale zajímavé sýrové kuličky. Jsou velice dobré a na rozdíl od podobných receptů jsou opravdu sýrové! Příprava je velmi snadná, takže si na pomoc můžete přizvat své ratolesti. Sýrové koule jsou naprosto skvělé a vyhoví i tak náročným strávníkům, jako jsou děti. Navíc spotřebujete jen velmi málo ingrediencí.

Tento recept musíte vyzkoušet!

Sýrové kuličky si můžete dát na oběd nebo večeři, jsou skvělé také k pohoštění vašich návštěv. Budete potřebovat následující ingredience:

  • 500 g sýra,
  • 3 polévkové lžíce parmazánu,
  • 1 vejce,
  • 100 g mouky,
  • ½ lžíce oregana,
  • strouhanka,
  • olej.

Jednoduchá příprava

Kouzlo receptu spočívá v jednoduché přípravě. Sýr nastrouhejte (pokud na to máte robota, máte vyhráno). Smíchejte jej s vejcem. Ke hmotě přidejte mouku, parmazán a oregano a pořádně promíchejte. Podle toho, jaký sýr jste zvolili možná bude třeba přisolit. Míchejte, aby se vše propojilo. Z této směsi vytvarujte menší koule, které obalíte ve strouhance. Z uvedeného množství vytvoříte cca 40 sýrových kuliček.

Rychlé vaření

Sýrové koule smažte v horkém oleji ze všech stran do zlatohněda. Z oleje je vytahujte na papírový ubrousek, který odsaje přebytečný tuk. Sýrové koule můžete podávat jako předkrm jen tak, nebo k nim můžete podávat rýži, brambory nebo míchaný salát. Ke koulím se skvěle hodí různé dipy a omáčky – například s česnekem a bazalkou.

Ocení to děti i hosté

Sýrové kuličky se stanou velmi oblíbené a milované vašimi dětmi. Ty vám mohou také velice pomoci při přípravě, když jim svěříte například míchání nebo tvarování a obalování sýrových kuliček. Kuličky ale můžete připravit také pro hosty, kteří jistě budou mile překvapení, čímže jste je to uctili.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]