Takto poznáte, že jsou vám zesnulí lidé nablízku. Nejspíše nevědomky ignorujete jejich pokusy o kontakt

svíčka
Fotografie: Freepik

Ztráta milovaného člověka je mimořádně těžká věc. Někdy nám však mohou pomoci v léčení sami zesnulí, kteří dávají najevo, že je vše v pořádku.

Už se vám někdy stalo, že vás přepadl zvláštní pocit jemného mrazení v zátylku? Cítili jste, jako by vás někdo pozoroval, ačkoliv jste byli v místnosti sami? Jak uvádí Webniusy, mnoho těchto drobných náznaků můžete samozřejmě připsat bujné fantazii, ale také se může váš blízký zesnulý pokoušet o komunikaci. Obzvlášť pokud to není dlouho od doby, kdy vás opustil. Jak se projevuje přítomnost zemřelých a jak na ni reagovat?

Proč se nás snaží zemřelí kontaktovat

Důvodů, proč se nás blízcí mrtví snaží kontaktovat, může být hned několik. Chtějí nás ujistit, že je všechno v pořádku, že jsou šťastní a stále nás milují. Někdy však mohou přijít varovat před nebezpečím, ale také se mohou snažit vyřešit věci, které v pozemském světě nestihli udělat. A někdy nám jen chtějí dát najevo, že jsou duchovně stále přítomni a přináší nám tak útěchu v našem smutku.

Jak se může duchovní přítomnost zemřelého projevovat

Jak uvádí web AstroPlus, způsobů, jak se zemřelí projevují, je hned několik. Mohou využít energie zvířat a často se tak dokáží zjevit v podobě motýla, berušky, ptáčka, kočky a dalších. Zvíře se nechová typicky. Není plaché, snaží se na vás sednout, vlétne vám do oken a snaží se na sebe všelijak upozornit. Nacházet také můžete opakovaně některé drobné předměty, jako je pírko, mince nebo kamínky. Rovněž můžete narážet na stále stejná čísla nebo jejich kombinaci.

motýl
Fotografie: Freepik

Nejčastěji však mrtví navazují kontakt prostřednictvím snů. Od toho běžného se liší v tom, že je živější a budete si jej pamatovat ještě dlouhé roky. Jedná se o milé a laskavé sny, ve kterých nemusíte ani vidět tvář zemřelého, někdy jen cítíte jeho přítomnost nebo slyšíte jeho hlas. Projevovat se rovněž mohou vůní nebo hudbou či melodií, kterou najednou zaslechnete. V místnosti můžete mít také pocit, že vás někdo pozoruje. S jejich přítomností se však také dostavuje hluboký a silný pocit klidu a mír.

Žena natočila svou umírající matku. To, co stařenka popisovala, vás vyvede z mylných představ

Mějte srdce otevřené a nechte se léčit

Na tyto projevy je dobré reagovat s otevřeným srdcem. Můžete se modlit nebo vést tichý rozhovor s osobou, která vám tolik chybí. Ukazuje vám, že smrt neznamená konec, ale pouhou transformaci. Pokud je přítomnost zesnulých dobře uchopena, může být důležitou součástí truchlení a následného vyléčení této hluboké ztráty. Na SvětěKreativity jsme se podrobněji věnovali příčinám snů o zesnulých. Někdy mohou být opravdu zajímavé.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]