Tatarská omáčka v pohodlí domova. Chutí i kvalitou nahradí jakoukoliv kupovanou

Máte rádi tatarskou omáčku? Rádi si ji dopřáváte jako doplněk k nejrůznějším pokrmům? Nemůžete se bez ní obejít? Tento recept vás rozhodně nezklame. Lidé jsou zvyklí si tatarku z velké části kupovat v obchodech, protože udělat ji doma je poněkud náročné. Z toho důvodu utrácejí za tatarskou omáčku nemalé peníze. My pro vás máme naprosto jednoduchý recept, díky kterému si tuto oblíbenou omáčku uděláte sami doma z toho, co máte. 

Vyrobte si tatarskou omáčku doma

Málo lidí ví, že tatarskou omáčku je možné připravit si doma, aniž byste ji museli kupovat v obchodě. V obchodech navíc stojí nemalé peníze, což se může při nadměrné konzumaci prodražit. Navíc kupovaná tatarská omáčka většinou obsahuje přísady, které nemusí být pro naše tělo vhodné. Z toho důvodu je lepší vytvořit si omáčku doma. Budete tak vědět, co v ní je, a navíc ušetříte peníze i čas. Je to velmi snadné, vyzkoušejte to.

Ryze veganská omáčka

Naše verze tatarky je ryze veganská, a proto do ní nepotřebujete shánět žádné umělé a těžce dostupné ingredience. Bohatě stačí ty, které máte obvykle doma. Pomůžete tak tím planetě a zachráníte život pár zvířátek.

Originální tatarské omáčky, které seženete v obchodech, jsou vyrobeny z vajec. Naše je veganská, proto použijeme lněná semínka. Tato semínka jsou pro naše tělo velmi užitečná. Obsahují omega 3 a 6 mastné kyseliny, vitaminy A, E (tzv. vitaminy mládí), hořčík, mangan, draslík a nejrůznější antioxidanty a aminokyseliny.

Ingredience a postup

Pro přípravu domácí tatarské omáčky budete potřebovat: 2 polévkové lžíce mletého lněného semínka, 60 ml vody, 125 ml rostlinného oleje, 1 až 2 polévkové lžíce hořčice, 2 polévkové lžíce citronové šťávy, sůl a cukr dle chuti.

Nasypte mleté lněné semínko do hrnce, zalijte vodou a vařte, dokud směs nezhoustne. Nechte ochladit na pokojovou teplotu. Poté přidejte sůl a cukr a olej po polévkových lžicích. Jakmile bude směs krémová, můžete přidat citron a hořčici. Pořádně promíchejte a máte hotovo.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]