Tato hádanka vypadá jednoduše, ale zvládne ji jenom jeden člověk z pěti

Právě dnes je pro vás připravena zajímavá hádanka, která vás zaručeně potrápí. Není divu, neboť jen jeden člověk z pěti ji dokáže vyřešit. Zkuste si tedy ověřit, zda patříte do této elitní skupiny lidí schopných využít potenciál svého mozku. Na první pohled vypadá vše jednoduše. Jenom jeden obrázek a jedna položená otázka, ale brzy zjistíte, že to až tak snadné není.

Hádanky potrápí a pobaví

Kdo by neměl rád hádanky že? Rébusy a hlavolamy jsou odjakživa součástí našich životů a mnohdy nám dokáží pěkně zatopit. Nejvíce hádanek je pro nás ukryto v období dětství, neboť v té době neustále něco objevujeme a jsme zvídaví.

S hádankami se nicméně setkáváme po celý život. Umí potrápit, ale také poveselit a zvednout náladu. Navíc pravidelné luštění hádanek má ohromně pozitivní vliv na činnost našeho mozku. Zlepšuje se paměť, postřeh, bystrost a rychlost myšlení. Každý člověk by si měl aspoň jednou za čas nějakou hádanku vyluštit, aby nezakrněl. Odpočinete si a procvičíte vaše mozkové buňky.

Mladí lidé mají s touto hádankou problém

K nejoblíbenějším hádankám patří různé optické iluze, nebo matematické úkoly. V dnešní době mají překvapivě s hádankami problém mladí lidé. Jsou neustále zahledění do chytrých telefonů, a tak jim může řešení zajímavých hádanek dělat značné potíže. A právě tato naše hádanka je jednou z nich. Troufnete si na ni? Jen 20 % lidí na světě ji dokázalo vyřešit. Patříte mezi ně?

Pusťte se do toho!

Na obrázku můžete vidět typický vesnický dům s loukou a kopci na pozadí. Před domem stojí kamenná zeď a několik stromů. Je zde ovšem něco špatně, něco, co tam nepatří. Přijdete na to, co to je? Máte na to pouze jednu minutu.

Pokud minuta uběhla a vy si stále nevíte rady, poradíme vám. Zaměřte se na komín a jeden z nejvyšších stromů. Pokud ani to nepomůže, můžete se mrknout přímo na řešení. Správnou odpovědí je: vítr fouká dvěma různými směry, neboť kouř z komína jde doprava a větve stromu se naklánějí doleva.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]