Objevíte na této optické iluzi 2 kočky za méně než 10 sekund? Je úžasné, jak si s vámi hraje vlastní hlava

Test kočky

Kočky se přidaly k lidskému druhu během asi nejúspěšnějšího biologického experimentu historie. Kromě lovu myší se pak staly i vysoce ceněnými společnicemi.

Ještě v době, kdy lidé sbírali plodiny a lovili zvěř, byl nepostradatelným průvodcem i pomocníkem pes. Jakmile jsme se ovšem usadili a objevila se první úroda, přišel palčivý problém. Uskladněné obilí si našly myši a každý farmář si tak začal zoufat. Jenže vzápětí do vesnice vstoupila kočka jako osamělý kovboj na divokém západě. Ona našla dostatek kořisti, myši svého velkého nepřítele a člověk ochránce úrody. Ideální symbióza.

Zvířata, která si s námi i povídají

Kočky disponují mnoha zajímavými vlastnostmi. Krom toho mají i vlastní formy komunikace, kterým nicméně dost lidí stále nerozumí. Jejich ocas zkroucený do tvaru otazníku například znamená: „Chceš si se mnou hrát?“ A podle Layly Morgan Wilde je pomalé mrknutí oka něco jako kočičí polibek. Tento pohyb jasně ukazuje na spokojenost a důvěru. Teď se podívejte na kresbu domácího života? Najdete na něm dvě skryté kočky?

Test kočky zadání

Tito savci mají se svým majitelem celý zcela jedinečný slovník. Každá kočka má totiž odlišnou sadu předení, vydávaných zvuků a obecných vzorců chování. Psi mají celkově jen asi 10 různých zvuků, kočky ovšem více jak 100. S psími kamarády mají ovšem aspoň jednu věc společnou. Upřený pohled do očí považují za hrozbu. Jakmile se otírají o vaši tvář, věci nebo nábytek, znamená to značení území. Právě ve tvářích mají totiž pachové žlázy.

Syčení, ukazování bříška a mňoukání

Při konfrontaci s dalším zvířetem může kočka někdy znuděně zívnout. Vnímejte to jako obdobu Terminátorova gesta „řekni to mojí ruce“. Podle Wilde není syčení známkou útoku, ale obrany. Kočky ho používají jako vyjádření strachu, stresu a celkového nepohodlí. Jakkoli ohrožená kočka tak dává najevo „Drž se dál.“ Pokud spolu dvě bojují, pak je ta syčící zranitelnější. Jestli v optické iluzi stále tápete, tady je vytoužené řešení.

Test kočky řešení

Pokud se k vám kočka vydá s rovným a téměř vibrujícím ocasem, pak je extrémně nadšená, že vás zrovna vidí. Mňoukání je projev, který se u koček vyvinul výlučně pro komunikaci s lidmi. Ovšem pozor, převalení a vystavení vlastního bříška není vždy pozvánkou k jeho drbání. Kočka tohle dělá v momentě, kdy je naprosto uvolněná a ukazuje důvěru. A pokud vás zasáhne drápky, v mnoha případech se nesnaží vás zranit, ale jen si hraje.