Test pozornosti zkontroluje chod mozku: Najít skrytou kočku na tomto obrázku zvládne méně než 1 % lidí

Fotografie: CanvaPhotos

Otestujte si, zda máte ostříží zrak. Na obrázku je sotva znatelná a důmyslně schovaná kočka. Vyzkoušejte, zda ji dokážete najít do 20 sekund.

Na fotografii je zachycen malý dvorek. V zátiší se starou zdí a popelnicí se někde schovala malá kočka. Vaším úkolem je najít ji v časovém limitu. A není to tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Jedná se o tak drobný detail, že ho většina lidí přehlédne. Musíte mít opravdu dobře trénované oči, abyste to zvládli.

Mnoho lidí hádanku nerozluštilo

Tato vizuální hádanka se rychle rozšířila po sociálních sítích a byla hojně komentovaná. Mnoho uživatelů ji ve stanoveném čase nerozluštilo. Některým se to povedlo, když si přidali nějakou chvíli navíc. Přesto byli všichni rádi, že si mohli své schopnosti otestovat, i když se jim kočku nalézt prostě nepodařilo. Jak jste na tom vy?

Řešení hádanky

Na následujícím obrázku se podívejte na řešení hádanky. Kočka se ukrývá v malém prostoru mezi betonovým schodem a popelnicí. Jak vidíte, je to důmyslná skrýš. Její srst je tmavě strakatá, a tak dokonale splývá s okolním prostředím. Možná jste ji přehlédli, protože vypadá jako součást oprýskané staré zdi.

Fotografie: CanvaPhotos

Pokud už zkoumáte fotografii s řešením, pak si buď chcete ověřit, že jste kočku našli správně, nebo se chcete nechat podat. Jestliže jste přes veškeré úsilí kočku za popelnicí nenašli, nezoufejte. Postřeh i zrak jde dobře trénovat. Pokud se budete věnovat řešení hádanek a postřehových rébusů pravidelně, uvidíte, že vaše schopnost rozeznávat detaily se rapidně zlepší.

Trénink zlepší vaše rozpoznávací schopnosti

Při řešení takovýchto úkolů je potřeba se zaměřit na každý detail. Není dobré přeskakovat očima velké plochy na obrázku. Spíše systematicky prohlížejte obraz kousek po kousku. Máte tak větší šanci, že vám nic neunikne. Musíte však přitom být zároveň i rychlí, abyste se vešli do časového limitu. Jestliže se vám tento typ hádanek líbí, určitě se jim věnujte. Je to zábavný způsob, jak si trénovat mozek a jeho funkce.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*