Kolik písmen je na obrázku? Jednoduchý test, který málokdo zvládne napoprvé

Fotografie: CanvaPhotos

Pobavte se s tímto testem. Prověří váš postřeh a zjistíte, jak jste na tom s očima. Zjistěte, zda dokážete rozpoznat malé detaily.

V posledních letech se hodně lidí baví na internetu luštěním různých hádanek a kvízů – a to je dobře. Trénování mozku je totiž často nejen zábavné, ale pomáhá nám mozek i posilovat. U starších lidí mohou různé kvízy a křížovky působit preventivně proti Alzheimerově nemoci. Tento test se zaměřuje na to, zda máte schopnost věnovat se malým detailům a zda jste schopni je od sebe odlišit.

První test

Představíme si dva obrázky. Pravidla jsou jednoduchá. Na prvním obrázku uvidíte v řadách a sloupcích hodně písmen O. Mezi nimi se však schovává i několik písmenek Q. Vaším úkolem je všechna tato odlišná písmena najít. Ale pozor, máte na to jenom 10 sekund. Tak si připravte stopky a můžete začít.

Vypršel vám časový limit? Zdálo se vám to jednoduché? Myslíte, že jste skutečně objevili všechna písmena Q? Pokud máte pocit, že vám to příliš nejde, nezoufejte. Zkuste si dát ještě pár sekund a prověřit, jestli vám nějaké písmenko neuniklo. Na dalším obrázku se dozvíte, kde tato odlišná písmena byla a jejich celkový počet.

Fotografie: CanvaPhotos

Jak vidíte, na obrázku je celkem 9 skrytých písmen Q. Našli jste je všechna? Pokud ano, gratulujeme, protože vaše rozlišovací schopnosti jsou dokonalé. Jste dobří i v případě, že jste jich našli více než pět.

Tato dvě písmena jsou si totiž tak podobná, že pro naše oči není vůbec jednoduché je od sebe odlišit. Zvlášť když jsou umístěna v takto symetrickém obrazci.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Druhý test

Další hádanka je stejná, pouze uvidíte trochu jiný obrázek. A toto je opravdová výzva. Pokud jste zvládli bez problémů první úkol, tento bude ještě těžší a opravdu málokdo ho zvládne napoprvé. Tentokrát se mezi číslicemi 5 budou schovávat písmena S. Připravte si stopky, máte na to 10 sekund. Kolik jste jich našli?

Fotografie: CanvaPhotos

Na následujícím obrázku se podívejte na výsledek. Správná odpověď je 10. Pokud jste našli opravdu všechna S, vládnete geniální rozlišovací schopností. Nejspíše jste zvyklí oči pravidelně používat k rozlišování drobných detailů. Jestliže jste našli více než 5 písmen, i tak je to stále výborný výsledek, protože podobnost těchto dvou znaků je ještě větší než u prvního úkolu.

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]