Test ukázal, že je žena těhotná. Ultrazvuk však také odhalil, co se doopravdy skrývalo v jejím žaludku

Fotografie: Depositphotos

Sarah na sobě pozorovala klasické známky těhotenství. Již měla dceru Madison, takže moc dobře věděla, co zhruba očekávat. Jediné, co ji překvapilo, byla diagnóza lékařů.

Když se Sarah Cocchiara, 31letá žena z New Yorku v USA, narodila dcera Madison, těhotenství i porod probíhaly naprosto normálně. Žádné výrazné komplikace její stav neprovázely. O několik let později začala Sarah pociťovat standardní těhotenské příznaky podruhé. Menstruace zmizela, bolela ji prsa a byla hladová a podrážděná. Podle všech signálů na ní bylo zřejmé, že je těhotná se svým druhým dítětem. Sarah si udělala test a ten jen potvrdil její podezření. Radost však vystřídal zármutek.

Plod však nebyl na ultrazvuku k vidění

Sarah se tedy rozhodla navštívit místní kliniku pro ženy, aby se nechala vyšetřit. Lékař však na ultrazvuku plod neviděl, takže buď bylo velice brzy, aby určil, v jakém týdnu těhotenství se žena nachází, nebo se jednalo o mimoděložní těhotenství. Objednala se tedy na kontrolu o pár týdnů později, kdy už by mohli být lékaři o něco moudřejší a ona snad také.

Další kontrola nepřinesla dobré zprávy

Když Sarah příště opět zavítala na kliniku, nevěděla ještě, že neobdrží příliš dobré zprávy. Lékaři se obávali, že její hladiny hormonů jsou neuvěřitelně vysoké, což by se následně samozřejmě dalo řešit. Ovšem problémem bylo, že během rutinního prenatálního ultrazvuku Sarah očekávala, že na obrazovce uvidí snímek svého rostoucího dítěte, ale místo toho lékaři učinili děsivý objev.

Fotografie: Pixabay

Žádné miminko, ale nádor

Každá budoucí maminka se při každé kontrole strachuje, aby její miminko, které ještě nosí pod srdcem, bylo v pořádku. Kvůli tomu také většina žen zapomíná, že ani ony nejsou mimo ohrožení. Stejně tak Sarah nečekala, že by jí lékaři mohli sdělit tragickou zprávu. To, co se jevilo jako její druhé těhotenství, bohužel žádné miminko nebylo, ale rakovinový nádor o velikosti grapefruitu.

Vzácný typ rakoviny

Byla jí diagnostikována vzácná rakovina zvaná choriokarcinom, jejíž důsledky mohou být fatální. Lékař se domníval, že nádor začal růst poté, co žena porodila svou první dceru Madison. Choriokarcinom je zhoubný nádor, jenž patří mezi takzvané zárodečné tumory. Vzniká z buněk trofoblastu, což je vrstva buněk na povrchu lidského zárodku. Proto se může nejdříve jevit jako klasické těhotenství i na těhotenském testu.

Zdroj: Onlinenytt