Tipy na netradiční vánoční mlsání aneb cukroví trochu jinak

Ne každý rád peče klasické cukroví nebo ho má rád. Nicméně tyto sladké dobroty k Vánocům patří. Mnoho lidí namísto klasického cukroví, jako jsou vanilkové rohlíčky, pracny, perníky, zázvorky a další, volí raději různé záviny, bábovku, nepečené cukroví, koláče, šneky, jablečné růžičky, muffiny. Společně se dnes na tyto netradiční dobroty podíváme.

Vánoční muffiny

Pokud ani vy nepatříte k těm, kteří plní během Vánoc tácky různými druhy cukroví, pak vás možná zaujmou muffiny, které se pečou k jakékoliv příležitosti nebo jen tak na zub, kdykoliv během roku. Ty vánoční jsou jiné pouze v tom, že použijete košíček s vánočním dekorem nebo vánoční cukrové ozdoby. Prakticky lze upéci jakékoliv muffiny, které máte rádi. Na slavnostním stole ostudu rozhodně dělat nebudou.

goodtoknow

Sušenky

I sušenky se běžně pečou po celý rok. Kdykoliv dostanete chuť na něco dobrého. Někdo je peče i do zásoby a skladuje v dózičce, aby si mohl kdykoliv pro ní sáhnout nebo nabídnout ke kávě či čaji návštěvě. V podstatě se tolik od cukroví zase neliší. Upéci můžete tedy váš osvědčený recept, pouze sušence natáhnete vánoční kabátek. Stačí ji jakkoliv noblesně ozdobit a z obyčejné sušenky je hned neobyčejná – vánoční sušenka.

parade

Bábovka s vůni Vánoc

I klasická bábovka, kterou pečete každou neděli u vás doma, může být zajímavým zpestřením svátečního stolu a většina lidí bábovku miluje. Ať už klasickou, kakaovou, dvoubarevnou, ořechovou. I bábovka může dodat vůni vanilky nebo rumu, provonět svátečně interiér a vypadat luxusně. Pokud vám nevadí kandované ovoce, přidejte ho do těsta. Opět ji stačí jen ozdobit a přivázat na ní třeba vánoční mašli.

tablespoon

Vánoční chléb

Vánoční chlebík je skvělý a určitě přijde vhod ke kávě, horké čokoládě či čaji. Skvěle nahradí třeba vánočku, pokud pletení vánočky není zrovna to, po čem toužíte. Přidat můžete rozinky, ovoce, oříšky, semínka, kokos – zkrátka to, co preferujete. Nebo jen kousky čokolády. Na slavnostním stole bude určitě terčem pozornosti.

kingarthurflour

Stejně tak můžete připravit i různé rolády, sváteční koláče, šátečky, šneky na sladký i slaný způsob nebo preclíky. Důležité je cítit se dobře a vůbec nemusíte mít na stole 20 druhů cukroví. Mnohdy stačí i ovoce namočené v čokoládě.

Obrázek: goldendoor