Do poctivého vývaru patří poctivé domácí nudle. Babička mi prozradila trik s žehličkou, nikdy by mě to nenapadlo

Milujete vývary, ve kterých plavou poctivě udělané domácí nudle? Už jste je někdy zkoušeli připravit? Není to tak složitě, jak by se na první pohled mohlo zdát a ty kupované se jim nemohou rovnat.

Dříve si každá hospodyňka uměla nudle do polévky připravit sama. I když je mnohem pohodlnější koupit si je za pár korun v obchodě, alespoň jednou by si jejich přípravu měl vyzkoušet každý. Podle tohoto postupu budou nudle do polévky rychle suché a nemusí se podhazovat moukou. Díky tomu zůstane vývar opravdu čirý a nezakalí se.

Ingredience na polévkové nudle

  • 1 vejce
  • 2 polévkové lžíce vody
  • 1 hrnek mouky + trochu na posypání
  • sůl – podle chuti

Postup přípravy domácích nudlí

V misce nebo kastrůlku si smíchejte vejce, vodu a sůl. Důkladně rozmíchejte, aby se vše dobře propojilo. Nyní přisypte sklenici mouky, promíchejte a začněte vypracovávat rukama těsto. Hotové je jakmile bude elastické, vláčné a nebude se lepit. Na vál si nasypte trochu mouky a těsto vyválejte na plát o tloušťce 2mm.

Nyní rozválené těsto přemístěte na čistou, hladkou utěrku. Nesmí být ze syntetických materiálů. Těsto dobře uhlaďte. Rozpalte žehličku a těsto jemně, bez tlaku, přežehlete. Poté otočte na druhou stranu a opět přežehlete. Měli byste mít plát, který je z obou stran suchý, ale uvnitř stále vlhký. Pak jej přemístěte zpět na vál nebo krájecí prkénko.

Nakrájejte je na libovolnou šířku

Velikost a šířku nudlí si můžete libovolně zvolit. Základem je však těsto nakrájet na stejně velké obdélníky, které naskládáte na sebe. Jednotlivé vrstvy nemusíte mezi sebou posypávat moukou, protože se díky vyžehlení nebudou vrstvy lepit k sobě. Naskládané obdélníky nyní začněte krájet ostrým nožem na tenčí nebo širší nudličky, podle vašich preferencí.

Jak udržet vývar čerstvý po dobu půl roku bez zavařování a mražení: Venkovské tajemství předávané po generacích

Nakrájené nudle můžete ihned použít do vývaru. Pokud vám zbydou nebo si je děláte do zásoby, nechte je ještě jeden den na vzduchu proschnout. Poté je přemístěte do dózy nebo nádoby s uzavíratelným víkem. Pokud jsou dobře vysušené, vydrží vám takto opravdu dlouho a tak se vyplatí je dělat z větší várky.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*