Proč míchám levné nudle s vejci: Recept pro celou rodinu, dělám ho vždy před výplatou. Špičkové jídlo, vychvaluje manžel

Nudle ve sklenicích

Každý člověk má někdy den, kdy se mu nechce stát u plotny. S pomocí tohoto jednoduchého receptu na zapečené nudle budete mít jídlo za pár minut.

Nekonečné stání u plotny a vymýšlení jídel není vždy to, co by člověk dělal s radostí. Někdy je zkrátka den, kdy se chce člověk věnovat něčemu jinému nebo se mu zkrátka nechce vařit. S pomocí tohoto receptu uvaříte doslova za pár minut skvělé jídlo, jehož příprava není náročná. Můžete jej servírovat jako snídani, lehký oběd nebo klidně i k večeři.

Co budete potřebovat

  • 2 hrnky nudlí
  • 100 g tvrdého sýra
  • 2 ks vajec
  • 20 g másla
  • 1 svazek petržele
  • sůl dle chuti

Příprava je velice snadná

Vezměte si dostatečně velikou a hlubokou pánev. Do pánve nalijte dostatečné množství vody a dejte vařit. Přiklopte pokličkou, ať se vám voda uvaří rychleji a ušetříte tak trochu peněz i za energie. Jakmile voda dosáhne varu, osolte ji a přidejte nudle. Nudle vařte za občasného promíchání, aby se vám neslepily 5 minut. Čas si nastavte na minutkách, abyste vše dodrželi podle postupu.

Nudle v hrnci

K nudlím přidejte vejce

Nudle po uvaření slijte, propláchněte je studenou vodou a přesypete do prázdné mísy. Díky studené vodě se vám nudle nebudou lepit k sobě a půjdou lépe promíchat. Poté nudle ochutnejte a dle chuti ještě přidejte sůl (pokud by se vám zdály málo slané). Pak už jen zbývá do mísy přidat 2 vejce a vše důkladně promíchat, aby byly nudle kompletně obaleny vajíčkem.

Nudle s vejci

Připravte si pánev

Pánev od uvařených nudlí umyjte a osušte. Následně ji celou důkladně vymažte máslem, aby se vám směs nepřipalovala. Nastrouhejte tvrdý sýr najemno a nasypte do pánve. Petržel nasekejte nadrobno a přidejte do pánve k sýru. Vše zakryjte uvařenými nudlemi s vejci a pánev dejte na plotýnku.

Nudle v pánvi

Během pár minut máte hotovo

Plotýnku si zapněte na střední plamen a směs v pánvi pomalu opékejte. Pánvičku poté přikryjte pokličkou, aby vám zbytečně neutíkalo teplo ven. Po pár minutách obsah pánve otočte a opečte nudle i z druhé strany.

Pečené nudle

Poté již můžete plotýnku v klidu vypnout. Nyní je hotový pokrm připraven k podání všem hladovým strávníkům. Nejlépe se ke směsi jako doplněk hodí majonéza, česnekový dip nebo například rajčatové pesto.