Vyhlášený recept na pravou italskou pizzu z pánve. Žádné složitosti s těstem ani trouba, jen 1 fígl z toskánské restaurace. Po ochutnání už jinou jíst nebudete

Pizza je jedno z nejoblíbenějších jídel, které si můžete objednat ve víceméně každé restauraci. Můžete si ji však jednoduše připravit i doma.

Pizza je typická především pro Itálii a z ní se rozšířila do celého světa. Stala se tak jedním z nejoblíbenějších jídel na světě. Asi nepotkáte člověka, který by vám řekl, že pizzu nemá rád. Jenže kupovat si pravidelně pizzu v restauracích se docela dost prodraží a právě proto je tu tento jednoduchý recept. Pizzu si budete moci připravit v pohodlí vašeho domova a ještě k tomu na pánvi.

Co budete potřebovat na těsto

Možná se budete divit, ale na těsto na pizzu toho opravdu nepotřebujete moc. Stačí vám pár levných ingrediencí:

  • 3 lžíce jogurtu
  • 10 lžic mouky
  • 3 vejce
Fotografie: Pixabay

Náplň na pizzu

  • dle potřeby rajčatovou omáčku
  • salám dle chuti
  • 100 g sýru
  • šunku, žampiony a olivy dle chuti

Je to velice jednoduché

Nejprve si připravte těsto. Vezměte mísu, ve které smíchejte všechny 3 suroviny. Nejprve si rozklepněte vajíčka, které pomalu začněte šlehat. K nim postupně přidávejte mouku a jogurt. Vše míchejte a nakonec by vám mělo vzniknout hladké těsto. Pokud by se vám zdálo příliš tekuté, jednoduše použijte více mouky. V opačném případě více jogurtu.

Fotografie: Pixabay

Za chvíli si budete moct vychutnat pizzu

Vezměte si pánev, kterou dejte na sporák a rozpalte ji. Na ni nalijte trošku oleje a jakmile bude rozpálený, nalijte na pánev těsto. Snižte teplotu a těsto pozvolna opékejte.

Poté na těsto naneste rajčatovou omáčku, potom sýr a následně salám a houby. Samozřejmě můžete použít cokoliv budete chtít, někdo miluje na pizze například ananas. Pánvičku přikryjte poklicí a takto svoji pizzu nechte péct.

Fotografie: Pixabay

Nakonec už pizzu jen dejte na prkénko, ještě teplou rozkrojte a můžete podávat. Můžete se spolehnout na to, že každému, kdo ji ochutná, bude velice chutnat. A rozhodně vám nikdo nebude věřit, že je takto jednoduché ji připravit. Přejeme vám dobrou chuť.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]