Na noze má bradavici: Za 30 sekund ji odstraní zcela přirozeným způsobem. Tady je receptura

Bradavice je nepříjemné kožní onemocnění, které trápí velkou část světové populace. Pokud ji na sobě máte i vy, tyto způsoby vám pomohou s jejím odstraněním.

Bradavice jsou důsledkem nákazy HPV viry, které se mohou dostat do vašeho těla přímým kontaktem s nakaženým, používáním hygienických pomůcek nakaženého nebo často také navštěvováním hromadných koupališť. Ačkoliv se nejedná o nijak závažný problém, tyto nevzhledné kožní výrůstky mohou svědět, bolest a také nevypadají zrovna nejlépe. Níže jsme proto pro vás sepsali 3 jednoduché způsoby, jak se jich jednou pro vždy a zcela přirozeně zbavit.

Bradavice na těle

Bradavice jsou nepříjemné kožní výrůstky, které v dnešní době trápí velkou část světové populace. Nejedná se však o nijak závažné onemocnění – u zdravých lidí zhruba 20% bradavic zmizí samo od sebe do třech měsíců a u 60% do dvou let. To sice znamená, že jejich léčba není vždy nutná, ovšem většina lidí ji často vyhledává. Výrůstky totiž mohou často bolet, svědět a pokud se vyskytnou na viditelných částech vašeho těla, mohou velmi snadno kazit váš vzhled.

Dobrou zprávu však je, že pro tento problém existuje léčba. Můžete se buď obrátit na komerční produkty, které bývají většinou drahé, nebo vyzkoušet přirozené způsoby z alternativní medicíny. Druhá volba vás vyjde mnohem levněji a navíc je pro lidské tělo často příznivější. Níže jsme proto pro vás připravili 3 jednoduché způsoby, jak se jednou pro vždy a zcela přirozeně zbavit bradavic.

bradavice na prstech
Fotografie: Freepik

Důležitá je především prevence

Jedním z nejlepších způsobů prevence a léčby bradavic je zaměřit se na posílení obranyschopnosti svého imunitního systému. Zařaďte proto do svého jídelníčku potraviny bohaté na vitamíny (zejména vitamín C a vitamín B), minerály, jako je zinek a hořčík, a také probiotika, které můžete získat z kefíru či kombuchy. Ať už se výrůstky objevily na vašich rukou, nohou nebo kdekoliv jinde na těle, tyto jednoduché způsoby vám pomohou s jejich odstraněním.

Ricinový olej a jedlá soda

Kombinace ricinového oleje a jedlé sody patří mezi nejúčinnější způsoby, jak se jednou pro vždy zbavit bradavice. Tato směs totiž disponuje antibakteriálními a antivirovými účinky, díky kterým zmírní nejen bolest a podráždění výrůstku,ale také vám pomohou s jeho rychlejším odstraněním. Jednoduše si proto připravte 1 lžičku jedlé sody, smíchejte ji s 2 lžičkami ricinového oleje a směs následně vmasírujte na postižené místo. Nechte ji působit alespoň 30 minut, poté smyjte a postup opakujte 3x denně, dokud problém nezmizí.

Cibule a limetková šťáva

Dalším vhodným prostředkem pro rychlé odstranění bradavice je kombinace cibule a limetkové šťávy. Ta taktéž disponuje antibakteriálními a antivirovými účinky, přičemž vyrovnává pH kůže. Stačí jednoduše smíchat 1 lžičku limetkové šťávy s 3 lžícemi cibulové šťávy, poté do směsi namočit kousek bavlny a nanést ji přímo na postižené místo. Abyste získali co nejlepší výsledky, nechte ji působit přes noc a postup opakujte každý den.

svazek cibule
Fotografie: Pexels

Aloe vera a med

Posledním užitečným prostředkem proti bradavicím je kombinace aloe very a medu, což jsou přírodní léčiva s významnými účinky pro lidskou pleť – nejenže ji pomáhají hydratovat, ale také disponují antibakteriálními, protizánětlivými a antivirovými účinky. Stačí smíchat 1 lžičku gelu z rostliny se lžičkou včelího medu tak, aby vám vznikla pasta, a tu následně nanést pomocí bavlny na bradavici. Provádějte 3krát denně.